Startup Magazine

Artykuły

Caspio: aplikacje bez kodowania w Krakowie

Pisanie programów nie jest proste. No może dla programistów jest, aleee… No tak, można przecież inaczej. Jest na rynku kilka aplikacji pozwalających tworzyć proste programy za pomocą „klocków”. Co jednak w przypadku, gdy chce się stworzyć coś bardziej zaawansowanego? Z pomocą przychodzi platforma Caspio.

Read More
Microsoft Bookings: prosty i wygodny sposób na rezerwację wizyt

Office 365 to nie tylko Word, Excel, Outlook, czy PowerPoint. To również szereg aplikacji, które nie są aż tak znane, ale funkcjonalnością dorównują tym najpopularniejszym. Jedną z nich jest Microsoft Bookings, która oficjalnie będzie dostępna od początku października, jednak już teraz można ją testować.

Read More
Chmiuro – biuro w chmurze

Na rynku dostępnych jest sporo systemów wspomagających firmę. W rozwijanych od lat pakietach dodano między innymi funkcję zapisu kopii zapasowych w chmurze, a także dostępu zdalnego do zasobów firmy – do serwera – z niemal dowolnego miejsca na Ziemi. Chmiuro oferuje wszystkie niezbędne w prowadzeniu firmy elementy, ale nie są one umieszczone na serwerze firmowym, ale na wirtualnym koncie w chmurze.

Read More
Bankowa kryptowaluta - Utility Settlement Coin (USC)

Kryptowaluty ostatnimi czasy wywołują sporo emocji. Pisze o nich niemal każdy portal związany z biznesem, IT i innymi dziedzinami życia. Skoki wartości i rynek analizują tuzy z dziedziny binesu i ekonomii. Zakasują ich używania niektóre państwa. Okazuje się teraz, że stworzeniem własnej kryptowaluty zainteresowane są banki.

Read More
Mastercard: Smartfon terminalem płatniczym

Terminale płatnicze są wszędzie, nawet na bazarach, czy mikrostoiskach na festynach. Można korzystać z nich mając przy sobie jedynie kartę do płatności zbliżeniowych, odpowiedniego smartfona lub nawet smartwatcha z NFC i oprogramowaniem. Mastercard idzie dalej, wprowadza możliwość zamiany smartfona z NFC w terminal płatniczy!

Read More