Startup Magazine

Artykuły

Elephant – biomedyczne ubranko dla niemowlaków

Dzieci w pierwszych miesiącach życia narażone są na różne niebezpieczeństwa. Najczęściej przestrzega się przed śmiercią łóżeczkową (wynikiem bezdechu sennego), oraz zmniejszonym napięciem mięśniowym. Okazuje się, że studenci z Koła Zainteresowań Cybernetycznych Wojskowej Akademii Technicznej opracowali specjalne ubranko, które ma pomóc rodzicom w tym trudnym dla ich noworodków i niemowlaków okresie.

Read More
Domek z kart – Jerzy Łątka i technologia FLe2XARD

Nowinki w architekturze, czy rozwiązania poprawiające jakość lub cenę domów to obecnie jeden z dynamiczniejszych trendów na rynku budowlanym. Nowe projekty, zadziwiające materiały, domy pasywne, ekologiczne podejście. Jednym z takich nowatorskich pomysłów jest Domek z kart Jerzego Łątki.

Read More
OrCam MyEye pomoże ludziom z upośledzeniem wzroku

Zdrowi ludzie, którzy nie mają styczności z osobami borykającymi się z różnego typu upośledzeniami, nie zdają sobie sprawy z tego, jakim problemem mogą być nawet drobne ułomności, a jakimi gdy problemy są o wiele poważniejsze. Powstaje jednak coraz więcej start-upów, których założyciele wymyślają i wprowadzają w życie rozwiązania pozwalające ułomności niwelować na tyle, żeby cierpiącym na nie udawało się funkcjonować na zupełnie innym, komfortowym wręcz poziomie.

Read More
Insuretech – technologiczne start-upy w branży ubezpieczeniowej

W wielu branżach, gdzie kontakt z klientem jest niezwykle ważnym czynnikiem działalności i rozwoju wkraczają ułatwienia w postaci różnego rodzaju systemów informatycznych. Dzięki nim wiele spraw można załatwić szybko, niemal o każdej porze i z każdego miejsca na świecie.
Jedną z ważnych i dużych branż, w których radzą sobie start-upy technologiczne, jest między innymi bankowość.

Read More
Photon – robot rozwijający się razem z dzieckiem

Zabawki dla dzieci stają się coraz bardziej wyrafinowane. Wśród różnego rodzaju edukacyjnych i rozwijających zdolności konstrukcji można wyróżnić wiele, choćby Lego Mindstorms. Jednakże warto wspomnieć też o tym, że i rodzimi młodzi wynalazcy mają się czym pochwalić – choćby robotem Photon.

Read More
Zrób to sam, a potem ugotuj

Po prostu dostajesz gotowy zestaw „do poskładania” – trochę jak z klocków LEGO, ale takich, które możesz zjeść po złożeniu. Składniki oferowane przez JustChopped są lokalne, ekologiczne, a przepisy – sprawdzone przez zawodowych Szefów Kuchni. Z Borysem Baranem, szefem firmy, rozmawiamy o zagadnieniach typowo przedsiębiorczych.

Read More
O jednorożcach z Polski

 — Powszechnie przyjmuje się 10-letni horyzont jako cezurę funkcjonowania startupu — mówi Tomasz Chwiałkowski, dyrektor zarządzający w funduszu Aligo Capital Sp. z o.o. Rozmawiamy z nim o jednorożcach, warunkach do rozwoju firm i o tym, co decyduje o sukcesie startupów. 

Read More