Startup Magazine

Artykuły

Zrób to sam, a potem ugotuj

Po prostu dostajesz gotowy zestaw „do poskładania” – trochę jak z klocków LEGO, ale takich, które możesz zjeść po złożeniu. Składniki oferowane przez JustChopped są lokalne, ekologiczne, a przepisy – sprawdzone przez zawodowych Szefów Kuchni. Z Borysem Baranem, szefem firmy, rozmawiamy o zagadnieniach typowo przedsiębiorczych.

O jednorożcach z Polski

 — Powszechnie przyjmuje się 10-letni horyzont jako cezurę funkcjonowania startupu — mówi Tomasz Chwiałkowski, dyrektor zarządzający w funduszu Aligo Capital Sp. z o.o. Rozmawiamy z nim o jednorożcach, warunkach do rozwoju firm i o tym, co decyduje o sukcesie startupów. 

UAP-AC-HD – Ubiquiti udowadnia, że można jeszcze lepiej

Jakiś czas temu na rynku pojawił się punkt dostępu Ubiquiti UAP-AC-PRO, który zebrał sporo pozytywnych recenzji. Był chwalony za poprawę zasięgu Wi-Fi, wydajność i niezawodne działanie zarówno w środowiskach domowych, jak i w biurach. Producent nie spoczął jednak na laurach i stworzył kolejne rozwiązanie z rodziny UniFi, które ma spore szanse powtórzyć sukces poprzednika.

Sebastian Kulczyk deklaruje inwestycje w start-upy – inCredibles

Projekt inCredibles, to nowy pomysł biznesowy Sebastiana Kulczyka. Stworzył go dzięki współpracy Kulczyk Investments z Campus Warsaw i Startup Poland. Cel, który przyświeca inCredibles, to łatwy i szybki sposób na pomoc nowym, innowacyjnym przedsiębiorcom tworzącym start-upy w Polsce.