Startup Magazine

Artykuły

MyLuggage pomoże spakować się na każdy wyjazd

intro.jpg

Maciej Lewczuk

Zdarzyło się Wam kiedyś zapomnieć o kilku bardzo ważnych rzeczach podczas pakowania się na wyjazd? Jeśli tak, to rozwiązaniem będzie portal MyLuggage.

Problemy z pakowaniem się

Niejedna osoba zorientowała się, że nie spakowała jednej lub kilku ważnych rzeczy, po wyruszeniu w podróż lub po dotarciu do celu. Pół biedy, gdy brakujące rzeczy można tanio kupić na miejscu, ale jeśli nie jest to takie proste, bo są drogie lub potrzeba na to specjalnych zezwoleń, recept, etc., to staje się to dużym kłopotem.

A może inaczej, zabraliście masę bagażu, który okazał się zbędny i większości nigdy nie użyliście, a taszczyliście ogromne i ciężkie walizy lub plecaki?

W każdej z tych opcji pomóc może skrupulatnie opracowany i wdrożony plan lub lista rzeczy niezbędnych, potrzebnych i dodatkowych, które trzeba spakować. Bywa jednak, że przy tworzeniu o czymś się nie pomyśli lub pominie i klops. Takie sytuacje nie powinny się przydarzyć, gdy skorzystacie z portalu MyLuggage.

Pakowanie z MyLuggage

Pomysłodawcy i twórcy portalu MyLuggage pewnie też mieli takie problemy i postanowili stworzyć system wspomagający wybierających się w podróż w pakowaniu się. Aby skorzystać z systemu, wystarczy stworzyć konto i zalogować się w serwisie. Potem przy odpowiedzieć na zestaw pytań, zawierający pytania o miejsce i datę wyjazdu, długość pobytu na miejscu, podać płeć i rok urodzenia.

CelPodrozy.jpg

Kolejnym krokiem jest wybór celu podróży: Odwiedziny u krewnych / znajomych, Aktywny wypoczynek i sport, Wyjazdy biznesowe / szkolenia / konferencje, Wypoczynek i zwiedzanie.
Następnie trzeba zdecydować jakim środkiem transportu będziemy się poruszać. Do wyboru są Samolot, Samochód, Autokar, Motocykl, Stopem, Pociągiem.

Do wyboru pozostanie rodzaj bagażu, który chcemy zabrać, czyli bagaż podręczny w formie walizeczki na kółkach lub małego plecaka, bagaż (waliza) + bagaż podręczny (jak wcześniej), plecak turystyczny.

Następnym krokiem jest wybór miejsca noclegu i pobytu. Można wybierać między noclegiem u krewnych / znajomych, hotelem, domem lub AIRBNB, hostelem i namiotem.

Dodatkowo można zdecydować, czy wybierzemy się do baru / kina, eleganckiej restauracji, będziemy fotografować profesjonalnie, pływać, opalać się, spotykać biznesowo, udać się do klubu / na imprezę, fotografować amatorsko, biegać / chodzić na siłownię.

Lista rzeczy do zabrania

Po wykonaniu wcześniej opisanych kroków pojawią się trzy ostatnie kroki. Pierwszym jest przejrzenie listy wygenerowanej przez system, który uwzględni wszelkie dokonane wcześniej wybory i wpisane w bazę danych potencjalne propozycje. Jeśli uznamy, że czegoś na pewno nie będziemy potrzebowali, to możemy to usunąć. W kolejnym kroku możemy dodać do listy proponowane, ale niekonieczne przedmioty. Ostatni krok to rzeczy, których nie przewidział system, choćby leki, które przyjmujemy. Dzięki tym etapom dopasujemy listę do swoich potrzeb. Przy każdej pozycji można też zaznaczyć, czy dany przedmiot jest do kupienia, przygotowania lub kupienia na miejscu, do którego się udajemy.

Można zrobić o wiele więcej

Bez problemu dodamy czynności do wykonania przed wyjazdem. Może to być choćby wyłączenie prądu lub żelazka, zakręcenie wody i gazu, włączenie alarmu, zamknięcie wszystkich drzwi i okien, etc.

W sekcji do spakowania pojawią się wybrane wcześniej przedmioty.

Zakładka „Do kupienia” mówi sama za siebie – może to być woda, gumy do żucia, kanapka, baton, szczoteczka do zębów, etc.

System poda także dane dotyczace miejsca, do którego się udajemy. Są to między innymi temperatura prognozowana na czas pobytu, procentowe występowanie takich zjawisk pogodowych jak Słońce, wiatr, deszcz i śnieg. Podana zostanie także przybliżona waga bagażu.
Po tym wystarczy zacząć się pakować, odznaczając kolejne pozycje. Lista podróży zostanie dodana do konta, by można było do niej bez problemu wrócić, korzystając z komputera, tabletu lub smartfona.

Źródło: MyLuggage