Startup Magazine

Artykuły

SOLOSOCKS 2.0 – rozwiązanie na zgubione skarpetki

intro.jpg

Maciej Lewczuk

Czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek zgubić lub zniszczyć jedną skarpetkę z pary? Jeśli tak, to SOLOSOCKS 2.0 jest idealnym rozwiązaniem.

Zdekompletowana para skarpet

Wielokrotnie zdarzyło się, że zniszczyłem lub zgubiłem jedną z pary skarpet. Zazwyczaj tę pozostałą po upraniu przerabiałem na ściereczkę do kurzu lub pochłaniacz wilgoci wsypując do niej silikonowy żwirek dla kota (idealne do samochodu, przyczepy kempingowej lub niewielkich miejsc narażonych na wilgoć). Są też tacy (znam osobiście), którzy notorycznie w praniu gubią jedną skarpetkę. Wyrzucają pozostałą, by po jakimś czasie znaleźć jednak zgubę. Bywa, że ludzie kupują po 10 par i gdy jedna zaginie, nadal noszą „komplet”, nie zwracając uwagi na to, że mają 10 prawych i tylko 7 lewych skarpet. Dla chcących oszczędzić sobie tego problemu wynaleziono SOLOSOCKS.

SOLOSOCKS 2.0

Projekt SOLOSOCKS 2.0 znalazł na Kickstarterze ponad 1700 osób wspierających, którzy wpłacili ponad 92 000 dolarów. Chodzi właśnie o skarpety. W zestawach sprzedawane jest… 7 skarpet. Nie par, SKARPET! Że nieparzyście? Nie ma problemu. Każda z nich nie jest podobna do innych, czyli są kompletnie różne. Pokryte są geometrycznymi wzorami w różne stonowane barwy. Można zakładać je w dowolny sposób, czyli łączyć różne i raz nosić na lewej, a raz na prawej stopie. Skarpety wykonano w 80 procentach z ekologicznej bawełny, 18 proc. polyamidu i 2 proc. elastanu.

Co dodatkowo zyskują kupujący?

Założyciele gwarantują wysoką jakość produktu. Skarpety wykonano z włókien pochodzących z organicznie wyhodowanych roślin. Wzory zaprojektowano dla firmy w Danii. Dodatkowo ludzie odpowiedzialni za kickstarterowy projekt, twierdzą, że 7 pojedynczych skarpet wystarczy na dłużej, niż 6 różnych par, a to nie tylko da zysk na całości, ale też jest ekologiczne, bo redukuje ilość odpadów, przez co chroni środowisko naturalne.

Jaka jest cena SOLOSOCKS 2.0?

Cena nie jest zbyt odstraszająca. Za komplet 7 skarpet zapłacić trzeba będzie 7 dolarów (dolar za sztukę). Za 2 paczki 11 dolarów, a za 10 paczek (70 skarpet) 23 dolary. Przewidziano skarpety dla dorosłych (rozmiary EU 36-40 i 41-46) i dla dzieci (rozmiary EU 27-30 i 30-35).

Źródło: SOLOSOCKS 2.0na Kicksarter