Startup Magazine

Artykuły

Zalando Build platformą do współpracy ze start-upami

Maciej Lewczuk

Zalando to jedna z największych i najbardziej znanych platform sprzedażowych w internecie. Dzięki Zalando Build otworzyła się na modowe start-upy.

Zalando

Platforma sprzedażowa Zalando przebojem weszła na polski rynek. Na początku ludzie nieufnie podchodzili do zakupów ubrań przez internet, szczególnie że serwis zapewniał, że każdą rzecz można oddać. Nie ufano w to, a jednak okazało się to prawdą. Można było zamówić kilka sztuk ubrań, butów, a nawet kilka różnych rozmiarów tego samego fasonu płaszcza i wybrać ten, który pasuje nam najlepiej, a resztę odesłać zupełnie za darmo.

Aby móc przymierzyć rzeczy trzeba je zamówić i zapłacić – choćby kartą kredytową. To też zniechęcało ludzi, gdyż obawiali się, że oddając niepasujące produkty, będą długo czekali na zwrot pieniędzy na konto bankowe lub kartę kredytową. Tu też okazało się, że czas oczekiwania nie jest długi i szybko odzyskuje się środki pieniężne. Wiele firm zdecydowało się na współpracę z Zalando na zasadach platformy.

Zalando Build

Nowość, czyli Zalando Build ma jeszcze bardziej zachęcić ludzi do zakupów. Plan jest taki, żeby połączyć start-upy z branży modowej, influencerów, bloggerów, etc. z platformą zakupową Zalando. Przykładem współpracy tych mediów mogą być choćby proponowane przez szafiarki stylizacje, w których każda część garderoby będzie podlinkowana do odpowiedniego serwisu i każdy będzie mógł od razu kupić cały zestaw lub jego składowe w odpowiednim rozmiarze. Oczywiście jest to tylko prosty przykład, a możliwości, jak to w internecie, są ograniczone jedynie wyobraźnią twórców.

Źródło: Zalando Build