Startup Magazine

Artykuły

"Testowa drużyna" zdobyła tytuł Vatmanów i 150 000 zł w konkursie MiFinTech

intro.jpg

Maciej Lewczuk

Testowa drużyna zdobyła tytuł Vatmanów i 150 000 zł w konkursie MiFinTech organizowanym przez Ministerstwo Finansów, Krajową Administrację Skarbową oraz spółkę Aplikacje Krytyczne.

Hackathon HackYeah

HackYeah to jeden z największych organizowanych w Europie hackathonów, czyli pojedynków programistów. Dwa tysiące uczestników brało udział w rozwiązaniu problemu postawionego przez Ministerstwo Finansów, a dotyczącego oszustów działających na portalach aukcyjnych, którzy oszukują na podatku VAT.

MinFinTech

Drugim etapem, w którym rywalizowały drużyny wyłonione w hackatonie HackYeah, był  MinFinTech. Rywalizacja odbywała się w Warszawie. Zadania to wytypowanie podatników, którzy mają po kilka(naście) firm znajdujących się w zagranicznych rejestrach, a później stworzenie algorytmu uczącego się maszynowo porównywać faktury zakupów i sprzedaży. Niewiele zespołów poradziło sobie z zadaniami.

Laureaci konkursu i nagrody

Laureatami konkursu wyłonionymi w obydwu etapach okazała się „Testowa drużyna”, w której składzie znaleźli się programiści Kapka Kamil, Maj Łukasz (Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej), Muszyński Paweł (Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej), Prochal Jarosław, Sikora Michał, Wieczorek Zbigniew. Zajęli oni odpowiednio pierwsze miejsce w Kategorii biznesowej i trzecie w Kategorii technicznej.

Nagrodą było 150 000 zł do podziału oraz tytuł… Vatmanów.

Dodatkowym bonusem jest oferta pracy dla wszystkich 20 uczestników konkursu, złożona przez prezesa spółki Aplikacje Krytyczne Piotra Towarka.

Źródło: Politechnika Krakowska, MiFinTech