Startup Magazine

Artykuły

Szopi.pl zyska wsparcie Google w ramach Launchpad Accelerator

intro.jpg

Maciej Lewczuk

W maju pisałem o ciekawym startupie dostarczającym do domu zakupy ze aptek i sklepów, które nie oferują sprzedaży przez internet. Obecnie Szopi.pl, jako jedyna firma z Polski, została wybrana do dofinansowania przez googlwe w ramach Launchpad Accelerator.

Szopi.pl

Sporo dużych marketów spożywczych i RTV/AGD prowadzi sprzedaż online. Można wejść na stronę, wybrać produkty, dzień i godziny dostawy i wystarczy poczekać na kuriera lub inny transport. Niestety w przypadku wielu innych ciekawych miejsc nie da się kupić niczego online, choćby w popularnych dyskontach, a także aptekach. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wyszła firma Szopi.pl, która zaoferowała możliwość dostarczenia zakupów robionych w wybranych sklepach i konkretnych miastach w Polsce. Dziś można robić zakupy w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Google Launchpad Accelerator

Google Launchpad Accelerator to międzynarodowy program, dzięki któremu obiecujące startupy z całego świata mają okazję zyskać dofinansowanie, a także szkolenia dotyczące prowadzenia i rozwoju biznesu. Obecnie są to dwutygodniowe szkolenia w San Francisco. Do tego przez wiele miesięcy uczestnicy będą mogli korzystać ze wsparcia mentoringowego ekspertów z Google i partnerów tej firmy.

Startupy wybrane przez Google

Z Polski wybrano tylko jeden startup, czyli wspomnianą firmę Szopi.pl. Poniżej pełna lista wybranych w ramach programu startupów. Będziemy bacznie obserwować rozwój wielu z nich.

Google Launchpad Accelerator startupy.png