Startup Magazine

Artykuły

Bistrobot – odpowiedzią Wrocławian na Kebs&GO!

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Niemal dwa tygodnie temu pisałem o automacie vendingowym Kebs&GO!, a już studenci z wrocławskiej Politechniki przedstawili swojego Bistrobota.

Automaty vendingowe

Automaty vendingowe zazwyczaj serwują klientom różnego rodzaju napoje, mogą być schłodzone w puszkach, butelkach, kartonikach, a nawet może to być mleko „prosto od krowy”. Są oczywiście konstrukcje, które sprzedają batoniki, pakowane drożdżówki, a nawet kanapki. Jakiś czas temu Świat obiegła nowina o automacie wypiekającym na życzenie pizzę.

Niespełna dwa tygodnie temu w Polsce studenci Politechniki Warszawskiej zaprezentowali owoc ponad dwuletnich prac, czyli automat vendingowy Kebs&GO!, którego zadaniem jest serwowanie popularnego, świeżego kebaba w kilku odsłonach (różne mięso i sosy).

Wrocławski Bistrobot

Wrocławscy studenci i absolwenci Politechniki niedługo po warszawskim Kebs&GO! pokazali swoje dzieło, czyli Bisrobota. 4 grudnia 2017 roku w budynku D1 Politechniki stanął pierwszy Bistrobot. Cóż po pizzy i kebabach mogłoby być ciekawszego?Twórcy wyznaczyli sobie dość ambitny cel, a mianowicie stworzenie automatu vendingowego, który oferuje nabywcom dość rozbudowany… catering!

Co sprzedaje Bistrobot firmy foodRobotics?

Bistrobot, którego producentem jest firma foodRobotics może sprzedawać krokiety, pierogi i naleśniki. Firma oferowała także tradycyjne automaty oferujące zimne napoje, słodkie i wytrawne przekąski (batony, paluszki, chipsy, etc.), gorące napoje typu kawa, herbata, czekolada, ale postanowiono skupić się włąśnie na rozbudowie i dopracowaniu Bistrobota.

Jeśli chodzi o ciepłe posiłki, czyli tradycyjne pierogi, krokiety i naleśniki, automat je sprzedający jest nowinką na naszym rynku i prototyp stanął w budynku D1 Politechniki Wrocławskiej. Jeszcze nie znamy odzewu i tego, czy klienci są zadowoleni, ale jeśli pomysł chwyci, to zapewne napiszemy jeszcze o tym.

Źródło: Bistrobot, foodRobotics