Startup Magazine

Artykuły

Sebastian Kulczyk deklaruje inwestycje w start-upy – inCredibles

Maciej Lewczuk

Intro.jpg

Projekt inCredibles, to nowy pomysł biznesowy Sebastiana Kulczyka. Stworzył go dzięki współpracy Kulczyk Investments z Campus Warsaw i Startup Poland. Cel, który przyświeca inCredibles, to łatwy i szybki sposób na pomoc nowym, innowacyjnym przedsiębiorcom tworzącym start-upy w Polsce.

Projekt inCredibles

Projekt inCredibles ma wspierać start-upy, oferując im pomoc finansową, dzięki której te mogą zdobyć potrzebną im wiedzę, a także ułatwić dotarcie do rynków poza naszym krajem. Uproszczenie formalności, przyspieszenie procedur to także priorytet. Chodzi o maksymalne wsparcie przedsiębiorców, a nie stopowanie ich długotrwałymi formalnościami. Sebastian Kulczyk śledzi rynki, w których start-upy rozwijają się od dłuższego czasu i robią to coraz lepiej. Chce maksymalnie wspomagać nowoczesne technologie, ciekawe pomysły, aby równać do zagranicznych rynków, a nie tylko je gonić.

Kapitał akceleratora

Akcelerator inCredibles korzysta z kapitału, który w całości pochodzi od Kulczyk Investments, a szacowany jest na nawet 60 000 000 dolarów w ciągu 3 lat. Dzięki temu decyzje o wysokości inwestycji w dany start-up mogą być błyskawicznie podejmowane. Daje to znaczną przewagę nad funduszami Venture Capital, których proces decyzyjny zależy od wielu podmiotów i czynników.

Nabór projektów

Sebastian Kulczyk poinformował, że nabór projektów do dofinansowania przez akcelerator inCredibles potrwa do 15 lipca 2017 roku. Wszystkie zgłoszenia zostaną ocenione, a najlepsze wybrane maksymalnie do końca sierpnia tego roku. Kulczyk poinformował o tym, że najprawdopodobniej kapitał zostanie rozdysponowany pomiędzy pięć najlepszych start-upów. Prócz wsparcia finansowego, najlepsi otrzymają także możliwość skontaktowania się z firmami z zagranicy, które są jednymi z najlepszych w danej dziedzinie. Wybrane projekty mogą liczyć nawet na 100 000 dolarów dofinansowania.