Startup Magazine

Artykuły

Handy shower – zabierz prysznic ze sobą

Maciej Lewczuk

Zdarzało mi się wybrać na wędrówkę lub w trasę rowerem. Bywało, że dopadał mnie deszcz, wpadałem w kałuże, albo ochlapywał mnie przejeżdżający samochód. Niestety nigdzie nie dało się skutecznie umyć. Teraz zabierałbym ze sobą Handy shower.

Założyciel startupu

Założycielem startupu, Zdzisław Iwanejko, jest absolwentem Wydziału Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej (obecnie Mechatroniki), z którą później przez 6 lat współpracował. Pracował dla Nencki AG Langenthal w Szawjcarii, projektując m.in urządzenia testowe dla firmy Daimler Benz czy samochód elektryczny dla poczty szwajcarskiej. Założył firmę Iwanejko Electronics, która reprezentuje w Polsce duże marki elektroniczne. Jest twórcą i współtwórcą wielu patentów i wynalazków. Ma bogatą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie hydrauliki, mechaniki, elektroniki i optoelektroniki, jak również znajomość procesu patentowania i prowadzenia biznesu. Jego pasją jest projektowanie nowych, użytecznych i potrzebnych urządzeń, które przyczynią się do poprawy losu ludzi.

Firma rodzinna

Iwanejko wciągnął do firmy swoje dzieci, zarażając je entuzjazmem, pomysłami i szczytnym celem.

Zuzanna, która jest uczennicą American School of Warsaw. Uczestniczyła w World Water Week w Sztokholmie, targach Aidex i Innova w Brukseli, prezentowała HandyShower na Wolves Summit w Warszawie.

Alex jest uczniem International European School. Zapisał się odkryciem błędu w raporcie z katastrofy lotniczej lotu BA 5390. Uczestniczył w prezentacji HandyShower na Tankfest w Bovington, oraz w World Water Week w Sztokholmie.

Handy shower

Powstanie Handy shower wiąże się z chęcią opracowania i produkcji urządzeń do higieny osobistej przydatnych głównie dla mieszkańców krajów rozwijających się, pozbawionych dostępu do bieżącej wody, jak również dla turystów, outdoorowców, pielgrzymów, uczestników festiwali, wojska i ludzi pracujących w terenie, osób zagrożonych brakiem działających wodociągów w wyniku np. trzęsienia ziemi czy blackout’u.

Mechanizm urządzenia został zgłoszony jako patent w procedurze PCT (World Intellectual Property Organization) i uzyskał znakomitą opinię. Urządzenie ma bardzo dobre recenzje wybitnych specjalistów jak Emma Roca (Adventure Racing World Champion) czy Michael Messenger (producent sprzętu dla Brytyjskiego Czerwonego Krzyża).

W odróżnieniu od innych przenośnych urządzeń dostępnych w sklepach, HandyShower jest urządzeniem 3 w 1 (prysznic, zawór do mycia rąk i bidet/washlet), charakteryzuje się najwyższą oszczędnością wody i może spełniać wiele zaawansowanych funkcji dzięki modułowej budowie, mechanizmowi samozamykania i możliwości kierowania wody w dowolną stronę w postaci różnych strumieni i z różnym natężeniem.

Wspieracie?

Firma wzięła udział w kampanii crowdfundingowej wspieram.to

Dodatkowo za każdą wpłatę (10 zł i więcej) dokonaną Blikiem dostaną kolejne 10 zł od Blika.

Źródło: Handy Shower, Wspieram.to