Startup Magazine

Artykuły

Gra symulacyjna Startup Company

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Czy zadawaliście sobie kiedykolwiek pytanie „czy dałbym radę poprowadzić firmę”? Jeśli tak, to może zainteresuje Was to, że powstała gra symulująca prowadzenie biznesu - Startup Company.

Zakładanie firmy to nie przelewki

Wymyślanie nowych produktów, usług, dopracowywanie już istniejących, pisanie biznesplanów, zatrudnianie pracowników, boje o finanse, to tylko niektóre zadania, jakie stoją przed osobami rozważającymi uruchomienie własnej firmy. Zakładanie firmy „na próbę”, to nie zawsze jest dobre wyjście. Jest jednak wyjście, może nieco niecodzienne, ale… powstał symulator startupu - Startup Company.

Gra symulująca start-up

Wspomniana gra symulacyjna Startup Company oferuje wszystko, przez co musi przejść osoba zakładająca swój biznes. Autorzy pomyśleli chyba o wszystkich aspektach związanych z zakładaniem firmy, pozyskiwaniem funduszy, udziałami w konkursach – zazwyczaj ma się konkurencję, która także walczy o swoje. Zatrudnianie pracowników, delegowanie ich do pracy, etc.  Aby zapoznać się z rozgrywką, warto zerknąć na obszerne i dość przystępne samouczki w formie filmów. Niestety gra nie jest dostępna w języku polskim.

Źródło: startupcompanygame.com