Startup Magazine

Artykuły

Caspio: aplikacje bez kodowania w Krakowie

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Pisanie programów nie jest proste. No może dla programistów jest, aleee… No tak, można przecież inaczej. Jest na rynku kilka aplikacji pozwalających tworzyć proste programy za pomocą „klocków”. Co jednak w przypadku, gdy chce się stworzyć coś bardziej zaawansowanego? Z pomocą przychodzi platforma Caspio.

Platforma do tworzenia aplikacji bez kodowania

Platforma Caspio jest obecna na rynku programistycznym od 2000 roku. Powstała po to, aby ułatwić tworzenie aplikacji bazodanowych szybciej i bez konieczności zagłębiania się w skomplikowane struktury programistyczne.

Caspio została doceniona przez Microsoft i uznana jako złoty partner w kategorii Application Development. Dodatkowo firma badawcza Forrester Research uznała Caspio jako jedno z kilku najlepszych rozwiązań typu „low-code” i umieszczona w kategorii „Strong Performer”.

Wiele firm wykorzystało platformę do stworzenia aplikacji pozwalających na wydajniejszą pracę oraz automatyzację procesów związanych z obsługą baz danych, w tym generowanie interaktywnych raportów, wizualizacje danych, etc.

Z Doliny Krzemowej do Krakowa

Platformę Caspio stworzono w Dolinie Krzemowej. Z czasem otwarto biura w innych lokalizacjach,  w tym na Ukrainie i Filipinach. Firma zdecydowała się na otwarcie kolejnego biura w Polsce, a konkretniej w Krakowie.

Praca dla programistów

Założenie biura to jedno, a zatrudnienie odpowiedniej kadry to już zupełnie inna sprawa. Caspio prowadzi szeroko zakrojone rekrutacje na stanowiska Cloud Developer, C#/.NET Developer, API / Integration Developer, Technical Engineering Manager, UX Designer.

Źródło: Caspio