Startup Magazine

Artykuły

Chivas The Venture: zgłoś startup do trzeciej edycji konkursu

Maciej Lewczuk

Startuje trzecia edycja międzynarodowego konkursu Chivas The Venture, w którym mogą wziąć udział startupy mające pomysły na to, jak ulepszyć świat lub ułatwić życie ludziom w trudnej sytuacji.

Polskie startupy w konkursie

Najlepszymi startupami w poprzednio organizowanych dwóch polskich edycjach okazały się pomysły MIGAM i NEXBIO.

MIGAM w 2016 roku zaproponował system, który pozwalał na zdalne łączenie się osoby korzystającej z języka migowego z tłumaczem na żywo przekładającym miganie na język zrozumiały dla słyszących ludzi. Przydaje się to nie tylko w urzędach, ale i sytuacjach codziennych, w sklepie, na ulicy, etc.

W maju 2017 roku informowaliśmy o tym, że startup NEXBIO startuje w konkursie Chivas The Venture i ma szansę na wygraną, gdyż wygrał polską edycję i zgarnął nagrodę w wysokości 20 000 Euro. Firma opracowała usługę wykrywania chorób roślin uprawnych i dostosowywania środków ochrony tak, aby jak najmniej szkodzić roślinie i środowisku.

Niestety żaden z rodzimych startupów nie zdobył głównego lauru.

Trzecia edycja konkursu dla startupów

Jak już pisałem na wstępie, rusza trzecia edycja konkursu Chivas The Venture. Mogą się do niego zgłaszać startupy, które na rynku są zupełnie nowymi podmiotami, ale także przedsiębiorstwa i przedsięwzięcia mające nie więcej niż 3 lata.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 października 2017 roku. Ambasadorem obecnej edycji konkursu jest znany aktor Javier Bardem.

Źródło: Chivas The Venture