Startup Magazine

Artykuły

Chmiuro – biuro w chmurze

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Na rynku dostępnych jest sporo systemów wspomagających firmę. W rozwijanych od lat pakietach dodano między innymi funkcję zapisu kopii zapasowych w chmurze, a także dostępu zdalnego do zasobów firmy – do serwera – z niemal dowolnego miejsca na Ziemi. Chmiuro oferuje wszystkie niezbędne w prowadzeniu firmy elementy, ale nie są one umieszczone na serwerze firmowym, ale na wirtualnym koncie w chmurze.

Dane w chmurze

Od lat dostępne są powszechnie dyski umieszczone na wirtualnych serwerach, czyli w chmurze. Można tam założyć konto i zapisywać gigabajty danych. W darmowych rozwiązaniach przestrzeń na dane oraz to, co można tam zapisać jest ograniczane do pewnej pojemności oraz wybranych rodzajów lub wielkości plików. W wersjach komercyjnych ograniczenia praktycznie nie istnieją. W większości przypadków, czyli przy największych, najbardziej znanych i pracujących od lat systemach utrata danych praktycznie nie grozi. Zapewniają to rozproszone serwerownie, redundancja danych i szyfrowanie na poziomie zapewniającym bezpieczeństwo przed atakami hakerów.

Chmiuro

ZBlogaChmiuro01.png

Chmiuro ma być odpowiedzią na systemy, których najważniejsze elementy nadal są zapisywane wyłącznie na serwerach firmy i ewentualnie udostępniane poprzez internet. W tym systemie wszystko jest zapisywane i dostępne poprzez chmurę, czyli internet jest naturalnym środowiskiem dla rozwiązań biznesowych.

Dostęp do danych jest możliwy z dowolnego miejsca przez internetowy interfejs. Użytkownik, w zależności od nadanych mu praw dostępu może wykonywać takie czynności jak planowanie zadań, ustalanie ich priorytetów, zarządzanie bazą danych, udostępniać pliki, wystawiać faktury, kontrolować raporty i wiele innych.

Co z bezpieczeństwem?

System zapewnia zabezpieczenie dostępu do danych osobom niepowołanym poprzez silne szyfrowanie transmisji i danych na serwerze. Dodatkowo spełnia on wszelkie normy przewidziane przez GIODO. System Chmiuro jest zgodny z prawem UE, a co więcej, jest dostępny w 6 wersjach językowych, dzięki czemu skutecznie można z niego korzystać w międzynarodowych zespołach.

Gdzie sprawdzi się Chmiuro?

System oferowany przez Chmiuro sprawdzi się zarówno w małych jak i większych przedsiębiorstwach. Aby lepiej poznać możliwości, producent opracował kilka przykładowych zastosowań, które można prześledzić na zamieszczonych poniżej filmikach.

Źródło: Chmiuro.pl