Startup Magazine

Artykuły

Age Simulator Suit - symulator wieku

intro.jpg

Maciej Lewczuk

Starzejące się społeczeństwo jest niezaprzeczalnym faktem. Niestety wielu młodych ludzi nie rozumie i nie zdaje sobie sprawy z ograniczeń, jakie przychodzą z wiekiem. Age Simulator Suit - symulator wieku pozwala to sprawdzić.

Starzejące się społeczeństwo

Starzejące się społeczeństwo, to swego rodzaju problem współczesnego świata. Dzięki zdobyczom medycyny, innych nauk i zdobyczy technologicznych, wiek ludzi się wydłuża. Rodzi się jednocześnie mniej dzieci niż jeszcze kilkanaście/dziesiąt lat temu. Coraz szybciej zbliżamy się do tego, żeby ilość ludzi powyżej 65 roku życia zrównała się z ilością młodszych ludzi.
Niewielu młodych ludzi zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób wiek wpływa na ciało człowieka, na jego mobilność, percepcję, refleks, etc. Jak się okazuje, można wymyślić, zaprojektować i stworzyć symulator wieku.

Age Simulator Suit - symulator wieku

Dzięki kooperacji ludzi z firmy Get Models Now, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i stowarzyszenia Baltic Senior powstał pomysł i projekt ubioru, który będzie w sposób dość realny i namacalny symulował problemy, z którymi zmagać się muszą na co dzień ludzie w podeszłym wieku. Projekt został zrealizowany i ujrzał światło dzienne po wydrukowaniu części jego elementów na drukarkach 3D.

Połączone elementy można założyć na siebie i spróbować wykonywać zwykłe czynności, ale ubiór symuluje ograniczenia. Dzięki nim każdy, kto zajmuje się projektowaniem urządzeń i innych rozwiązań, które mogą służyć osobom w podeszłym wieku, będzie w stanie wyobrazić sobie, a także symulować i sprawdzać, czy seniorom będą one przydatne, czy może warto je jednak poprawić lub zmienić.

Źródło: Get Models Now (facebook)