Startup Magazine

Artykuły

Shoemaker Michał Wojewodzic - buty artystyczne

Maciej Lewczuk

Nie tylko panie lubią kupować piękne buty. Panowie zwykle wybierają te wygodne, ale na ulicach pojawiają się coraz częściej elegancko, ale i niebanalnie obuci. Specjalnie dla nich swoje buty wyrabia ręcznie Shoemaker – Michał Wojewodzic.

Buty

O butach, jak i o innych częściach garderoby napisano wiele książek. W modzie są bardzo ważną częścią stylizacji. W sporcie decydują często o tym, kto wygra zawody. W pracy o tym, czy zachowa się zdrowie i życie. Na co dzień chronią od zimna, wody, nierówności, a także służą do wyrażenia siebie.

W każdej z tych dziedzin dobiera się buty inaczej. Zależnie od pory roku, wykonywanej pracy, stylizacji, uprawianego sportu. Nawet, gdy dostępny jest jeden rodzaj obuwia, to zazwyczaj można przebierać w kolorach, materiałach, czy też fakturach. Dla firm są to miliardy, a dla szewców być, albo nie być, bo w obecnych czasach coraz częściej starych lub uszkodzonych butów się nie naprawia, tylko wyrzuca i kupuje nowe. Są jednak ludzie, którzy wybierają obuwie szyte na miarę, dopasowane i z wybranych przez klienta materiałów oraz wzorów.

Obuwie szyte artystycznie

W modzie pojawiają się buty artystyczne. Z zamiłowania do ekstrawaganckich butów słynie choćby Lady Gaga, która prezentowała podczas swoich występów niespotykanie wysokie koturny przypominające choćby kopyta, niebotycznie wysokie szpilki, etc.

Nietypowe materiały – metal, szkło, drewno egzotyczne, pióra – wszystko jest dozwolone, choć nie zawsze trwałe, wygodne i ponadczasowe.

Szewc Michal wojewodzic przy pracy.png

Są też osoby, które z ręcznego wyrobu butów uczyniły biznes i oferują swoje wyroby nie tylko gwiazdom, bogaczom i ekstrawaganckim artystom. Shoemaker Michał Wojewodzic wykonuje ręcznie buty, które może nabyć każdy nowoczesny i modny mężczyzna. Jego produktów może nie da się zestawić z eleganckimi oksfordami, lecz nieco bardziej ekstrawagancki mężczyzna może spokojnie odważyć się ubrać nowoczesne półbuty do garnituru.

Wielbiciel wytartych jeansów, obcisłych „rurek” także trafi w jego firmie na coś dla siebie. Rockmani i rockersi także. Wysoka jakość skór, dodatki w formie wytłoczeń, wypaleń, tatuaży, metalowych elementów, plastiku, blach, drewna, to tylko część dodatków, które można spotkać w wyrobach Michała.

Nie tylko butami szewc-artysta żyje

Prócz butów Michał Wojewodzic oferuje także plecaki, torby, kapelusze, kurtki skórzane, bluzy. Dzięki temu nie zamyka się tylko na jeden rodzaj klienta, ale szuka biznesowej drogi nieco szerzej.

Źródło: Shoemaker