Startup Magazine

Artykuły

Polskie Brainly kupiło amerykański serwis Bask

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Brainly, w Polsce znane jako zadane.pl kupiło serwis Bask i będzie udostępniało krótkie materiały edukacyjne wideo ponad 100 milionom klientów.

Brainly / zadane.pl

Start-up Brainly (pod taką nazwą znany jest na świecie), to polski serwis zadane.pl powstały w 2009 roku, na którym użytkownicy wymieniają się wiedzą. Polega to na tym, że jedna osoba zadaje pytanie, a inna lub inni udzielają na nie odpowiedzi. Dzięki temu każdy może szybko i wygodnie uzyskać informacje na nurtujące go pytania dotyczące dowolnej dziedziny nauki i życia. Pytania zadają tylko zarejestrowani użytkownicy, ale informacje widoczne są dla wszystkich odwiedzających serwis. Całość moderowana jest przez ponad 100 osób. Użytkownicy zdobywają punkty za aktywność i mogą je wydawać na swoje pytania.

Bask

Start-up Bask powstał w ubiegłym roku i skupił się na podobnej do Brainly działalności, lecz amerykanie zamiast na serwis tekstowy postawili na materiały wideo, które szybciej i łatwiej trafiają do młodych ludzi w obecnym czasie.

Połączenie nowoczesności z doświadczeniem

Brainly zainwestowało w amerykański serwis Bask, dzięki czemu serwis służący rozwiązywaniu zadań i odpowiedziami na nurtujące użytkowników pytania przejdzie metamorfozę w nowoczesną formę wideo. Chodzi o jak najlepszą formę przekazywania wiedzy, a biorąc pod uwagę to, że do nastolatków trafiają najlepiej ruchome obrazy, jest to najlepsza droga, jaką mogli podążyć zarządzający Brainly.

Źródło: Brainly, TechCrunch