Startup Magazine

Artykuły

Start-DESIGN-up na arena DESIGN!

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Po raz pierwszy na arena DESIGN! pojawią się polskie start-upy stawiające na design jako element, dzięki któremu zyskują przewagę na rynku.

Międzynarodowe Targi Poznańskie

W poznaniu od lat odbywają się różnego rodzaju targi, dzięki którym zarówno przedsiębiorcy mogą przedstawić swoje produkty i usługi, a klienci zapoznać się z nimi bezpośrednio. Organizatorzy chwalą się, że mają około 50 proc. udziału rynku targowym. W 2016 roku wystawiało się ponad 10 000 firm, a odwiedziło targi i inne organizowane tam imprezy ponad 1 mln osób. Teren targów to ponad 212 ha, na nim stoi 17 dużych, klimatyzowanych pawilonów, zapleczem bankietowym i parkingiem na 2000 aut.

arena DESIGN!

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, po raz dziesiąty, odbędzie się arena DESIGN! Jest to projekt mający na celu promocję i upowszechnianie nowych rozwiązań wzorniczych producentów i projektantów, pogłębienie wiedzy o designie wśród przedsiębiorców, a także wskazanie potrzeby współpracy producenta i projektanta, pozwalającej osiągnąć wysoką pozycję na rynku międzynarodowym.

Od 2009 roku impreza gromadzi producentów, architektów wnętrz, projektantów, a także studentów szkół wyższych o profilu artystycznym oraz technicznym. Stałym elementem wydarzenia jest konkurs TOP DESIGN award, w ramach którego jury wybiera i nagradza produkty wyróżniające się pod względem wzornictwa, jakości wykonania oraz funkcjonalności produktów, spełniających normy współczesnego wzornictwa przemysłowego, a także zaspokajających oczekiwania rynku międzynarodowego i tym samym jego ostatecznych odbiorców.

W ciągu 10 lat znakiem TOP DESIGN award odznaczono ponad 60 produktów. Laureatami zostali między innymi NOTI, FRANKE, VZÓR, MARMITE, VOX, PROFIM, CELFAST, MARBET, FAKRO, HANSGROHE, GROHE POLSKA, MARMORIN, MEBLE VOX, PAGED, SCHATTDECOR, SITAG czy ZELMER.

Start-DESIGN-Up

Na imprezie arena DESIGN! zostaną zaprezentowane start-upy z Polski wybrane przez redakcję Take Me To Design oraz Design/Biznes, co ma pokazać, że design staje się elementem budowania przewagi konkurencyjnej. Są to Musicon (muzyczny wynalazek), Photon (robot uczący grywalizacji), Skriware (drukarka 3D, uczy programowania i projektowania przedmiotów), Anima Smart Notificator (pierwszy na świecie notyfikator, "przyjaciel rodziny"), Plaster miodu – honeycomb (szablon do precyzyjnego docinania, obróbki materiałów), EcoLife (domowa stacja AirQuality).

Wystawa ma być interaktywna, co oznacza, że zwiedzający będą mogli sprawdzić, jak działa każdy wystawiony produkt, a także porozmawiać z jego twórcą lub projektantem. Ekspozycja będzie dostępna przez cały czas targów, czyli od 6 do 9 marca br.

Źródło: arena DESIGN!