Startup Magazine

Artykuły

esize.me - skanowanie stóp w 3D

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Zakup butów przez internet często jest ryzykowny, gdyż rozmiarówki różnych marek nie są do siebie podobne. System esize.me należący do marki eobuwie.pl pozwala na skanowanie stóp w 3D dla lepszego doboru obuwia w sieci.

Zakup butów przez internet

Buty zazwyczaj kupujemy w sklepach stacjonarnych. Jednakże rewolucja internetowa pozwala kupować taniej i wygodniej w sklepach w sieci i to bez wychodzenia z domu. Zazwyczaj jednak problemem jest dobranie rozmiaru, gdyż nawet jeśli buty jednej firmy będą pasowały, to zakup podobnego rozmiaru od innego producenta może być kłopotliwy – but będzie za mały lub za duży. W takich przypadkach wiele osób wybiera wycieczki do sklepów stacjonarnych, ale nie po to aby kupić buty, tylko aby przymierzyć i wybrać moedel. Zakupy dokonywane są przez internet, aby zaoszczędzić kilkanaście do kilkudziesięciu złotych na parze. Ludzie robią tak, bo sklepy oferują nie tylko niższe ceny, ale też możliwość zamówienia nawet kilku par, z czego nie trzeba zatrzymywać dla siebie żadnej, jeśli nam nie będzie pasowała. Po prostu wszystkie można zwrócić i zamówić inne. Jedyne minusy tego typu zakupów to czas oczekiwania na przesyłkę - w sklepie stacjonarnym kupujemy i niemal od razu możemy używać butów, a także blokowanie pieniędzy, którymi musimy zapłacić za wybrane modele – środki zwracane są szybko, ale czasem możemy poczekać nawet powyżej tygodnia (kilka par może zablokować sporą ilość pieniędzy).

esize.me - skanowanie stóp w 3D

Sklep eobuwie.pl zależny od marki CCC jest jednym z potentatów internetowej sprzedaży butów w Polsce. Boryka się on z problemem zamówień i zwrotów jak każdy tego typu sklep w branży. Aby ułatwić swoim klientom zakupy w internecie udostępnił urządzenia, które pozwalają na skanowanie stóp w 3D. Dodatkowo, firma postanowiła zeskanować w 3D kilkadziesiąt tysięcy modeli butów. Dzięki temu system bez problemu wybierze, które modele powinny idealnie pasować do stopy klienta, a temu pozostanie tylko wybrać model i zamówić go poprzez sklep. Jeśli system się sprawdzi, to zakupy butów przez internet nie będą nastręczały już żadnych problemów. Aby dokonać skanowania trzeba udać się do jednego z punktów, które umieszczono w stacjonarnych sklepach, a znaleźć można je wykorzystując do tego mapę.

Źródło: eobuwie.pl