Startup Magazine

Artykuły

Startupper Roku - konkurs organizowany przez Total Polska

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Jeśli jesteś młodym przedsiębiorcą lub masz projekt, który jest innowacyjny, może rozwiązywać istotne problemy i wierzysz w niego to weź udział w konkursie Startupper Roku organizowanym przez Total Polska.

Przesłanie firmy Total Polska

Przesłaniem firmy Total Polska w kwestii start-upów jest chęć wspierania dobrych pomysłów i projektów oraz pomoc w rozwiązywaniu najważniejszych problemów społecznych. Mogą one dotyczyć np. dostępu do edukacji, poprawy zdrowia publicznego, rozwoju dostępu do elektryczności na obszarach wiejskich, większego bezpieczeństwa drogowego lub budowania domów z ekologicznych materiałów. Tematem może być wszystko, co uczyni życie lepszym.

Firma wierzy, że nawet nastolatkowie, absolwenci, mężczyźni czy kobiety – każdy może zmieniać świat. Jeśli tylko wierzy w swój pomysł i chce ulepszyć jakiś aspekt życia. Warto wykorzystać szansę i wziąć udział.

Konkurs Startupper Roku

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 34 krajach afrykańskich, a w tym roku wyzwanie rozszerzono na 55 państw z całego świata. Trzech zwycięzców z każdego kraju otrzyma wsparcie finansowe, kampanię reklamową i coaching. Spośród grona zwycięzców wybrani zostaną regionalni liderzy, którzy uzyskają dodatkową pomoc.

W tym roku wprowadzono nagrodę dla Przedsiębiorczej Kobiety Roku. Podczas pierwszego wyzwania blisko 25% zwycięzców było kobietami, mimo że złożyły zaledwie 13% aplikacji. Dzięki tej specjalnej nagrodzie firma chce dodatkowo zmotywować Panie do udziału w konkursie. Działanie to wpisuje się także w inicjatywy Total na rzecz równouprawnienia kobiet.

Jak zakwalifikować się do konkursu?

Można opowiedzieć, w jaki sposób projekt może pomóc ludziom, bez względu na to czy znajdują się u siebie w domu, czy też za granicą. Przedstawić, w jaki sposób wzmacnia on potencjał społeczności, poprawia warunki życia i przyczynia się do ogólnej poprawy sytuacji ekonomicznej.

Ważne, żeby uczestnik nie miał więcej niż 35 lat, musi być obywatelem kraju, w którym bierze udział w konkursie, projekt może być pomysłem lub start-upem, który ma nie więcej niż 2 lata. Projekty muszą być możliwe do realizacji i przynosić korzyści większej grupie ludzi.

Dokładne zasady zapisane są na stronie konkursu.

Zgłoszenia na konkurs Startupper Roku można wysyłać poprzez Twittera, Linkedin, Facebooka lub e-mailem.

Źródło: Total Polska