Startup Magazine

Artykuły

Dwa ekrany w smartfonie dzięki etui DigiCase

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Pomysły na smartfony z dwoma ekranami wyszły na dobre jedynie nielicznym firmom. Australijski start-up twierdzi, że jego etui DigiCase dla smartfonów Samsung S8, S8+ i Note 8 znajdzie poparcie wśród nabywców.

Dwa ekrany w smartfonach

Smartfony z dwoma ekranami to nie jest nowy pomysł. YotaPhone proponowało smartfon z klasycznym ekranem i drugim wykonanym w technologii e-ink umieszczonym na pleckach. Dobry wg mnie pomysł się nie przyjął, choć byłbym skłonny do tego, aby mieć takiego smartfona, ale z e-inkiem jako głównym ekranem. Potem pojawiały się dziwne pomysły, aż do czasu prezentacji smartfonów LG z serii V. Drugi, mały ekranik umieszczony ponad głównym sprawdzał się na tyle dobrze, że kontynuowano jego użycie w kolejnym modelu. Niedawno pojawił się także Meizu PRO 7, w którym mały ekran umieszczono na tyle smartfona.

Etui DigiCase

Australijski start-up opracował etui dla smartfonów, na razie jedynie dla modeli Samsung S8, S8+ i Note 8, które prócz wbudowanego akumulatora ma też dodatkowy ekran sterowany dzięki aplikacji instalowanej na smartfonie. Aplikacja pozwala dublować obraz z ekranu głównego, prezentować obraz z aparatu wbudowanego w smartfon, a także może służyć jako cyfrowa ramka na zdjęcia.

DigiCase.jpg

Wspomniane wcześniej smartfony to jedynie początek, gdyż producenci mają zamiar oferować swój produkt także dla innych popularnych modeli największych marek.

Kickstarter i cena DigiCase

DigiCase pojawi się na platformie Kickstarter już 15 października. Producenci przewidują, że jedno etui nie powinno być droższe niż 80 dolarów USA.

Źródło: DigiCase