Startup Magazine

Artykuły

Sklep internetowy LIDLa już wkrótce

Intro.png

Maciej Lewczuk

Lidl zamierza otworzyć w Polsce swój sklep internetowy.

Handel w internecie

Duże sieci handlowe otwierają się na osoby pragnące kupować przez internet. Dotyczy to zarówno branży elektronicznej, jak i spożywczo-chemicznej. Sieci zajmujące się sprzedażą produktów RTV i AGD już dawno poszły po rozum do głowy i uruchomiły internetowe sklepy, w których można zakupić produkty w cenach konkurencyjnych dla innych podmiotów sprzedających głównie w ten sposób. Co więcej, ich zaletą jest to, że sprzęt można odebrać nie tylko poprzez kuriera, czy w paczkomatach, ale także w sklepach stacjonarnych. Hipermarkety zajmujące się sprzedażą produktów żywnościowych i chemicznych także oferują możliwość zamówienia towaru on-line i odebrania go w wybranej placówce, a od pewnego czasu dowożą zakupy kosztujące powyżej pewnej kwoty za darmo lub za opłatą – oczywiście w granicach danej miejscowości lub w promieniu od danego punktu.

Dyskonty w sieci

Do niedawna zakupy online w popularnych dyskontach spożywczych typu Biedronka i Lidl nie były możliwe. Naprzeciw zapotrzebowaniu wyszedł start-up Szopi.pl, który pozwala na zrobienie zamówienia towarów z asortymentu dostępnego w tych dyskontach i szybkiego dostarczenia pod adres za rozsądną opłatą.

Sklep internetowy LIDLa

Jak można przeczytać w artykule na portalu Wiadomości Handlowe, Lidl szykuje swój własny sklep internetowy w Polsce. Nie jest to nowość, gdyż sklepy on-line dostępne są już w Niemczech, Holandii, Belgii i Czechach. Niestety nie ma informacji o tym, kiedy sklep internetowy LIDL w polskiej wersji językowej wystartuje. Podobno testy jego beta wersji mają się ku końcowi.

Źródło: Wiadomości Handlowe, Wikimedia Commons