Startup Magazine

Artykuły

Zgłoś się do konkursu LogUp – Logistic Start-Up Bank

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Dosłownie w każdej branży można coś poprawić i ulepszyć. Jeśli masz pomysł na poprawę czegokolwiek w branży logistycznej to konkurs LogUp – Logistic Start-Up Bank jest właśnie dla Ciebie.

Logistyka

Jak podaje Wikipedia, logistyka to proces planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiedniej informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji w celu zaspokojenia wymagań klienta.

Dodatkowo wszelkie procesy logistyczne mogą zawierać w sobie elementy obsługi klienta, przewidywania zapotrzebowania na dany towar lub usługę, przepływ informacji na tematy związane realizacją podjętych działań, monitoring magazynów i składanych w nich towarów, realizację zamówień i zaopatrzenia, pakowanie, wysyłkę i obsługę zwrotów, a także wszystko co jest związane z gospodarką odpadami.

Konkurs LogUp – Logistic Start-Up Bank

Konkurs ma za zadanie zgromadzić najlepsze pomysły na usprawnienie i poprawę procesów oraz innych działań logistycznych. Pole do popisu dla pomysłodawców jest ogromne, gdyż dziedziny, w których poszukiwane są nowe rozwiązania to magazynowanie, transport wewnętrzny, transport drogowy, transport morski, transport kolejowy, systemy IT wspierające logistykę, aplikacje mobilne, zarządzanie obiektem logistycznym, proces zakupów, zarządzanie logistyką, bezpieczeństwo procesów logistycznych, zarządzanie pracownikami, automatyzacja procesów magazynowych i logistycznych, obsługa logistyczna e-commerce, spedycja, zbieranie, przechowywanie i zarządzanie danymi, automatyzacja, robotyzacja, rekrutacja i szkolenia, logistyka miejska i opakowania.

Etapy konkursu

Wszystkie etapy konkursu oraz to, jak będzie wyglądał finał możecie zobaczyć na poniższej grafice.

Konkurs LogUp – Logistic Start-Up Bank.jpg

Nagrody są całkiem ciekawe, bo za zajęcie 1 miejsca przewidziano pakiet o łącznej wartości 30 000 zł (usługi promocyjne ze strony Wydawnictwa Forum Media Polska, usługi mentoringowe wybranych członków Kapituły Konkursowej, dodatkowa nagroda pieniężna od Partnera konkursu.). Drugie miejsce to pakiet za 20 000 zł (usługi promocyjne ze strony Wydawnictwa Forum Media Polska, usługi mentoringowe wybranych członków Kapituły Konkursowej), a za 3cie miejsce pakiet za 10 000 zł (usługi promocyjne ze strony Wydawnictwa Forum Media Polska, usługi mentoringowe wybranych członków Kapituły Konkursowej.).

Jak wziąć udział w konkursie?

Aby wziąć udział w konkursie należy pobrać i wypełnić formularz ze strony konkursu i wysłać go na adres kapituły konkursu redakcja@nm.pl.

Z regulaminem można zapoznać się na stronie konkursu.

Źródło: LogUp