Startup Magazine

Artykuły

LikeWise pomoże Ci wybrać – Bill Gates w to zainwestował

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Masz trudności z wyborem nowej książki, kierunku podróży lub atrakcji w danym miejscu, restauracji w nowym miejscu, a może nowego serialu? LikeWise pomoże Ci dokonać wyboru. Gwarantuje to Bill Gates.

Bill Gates

Nazwisko to zna niemal każdy, kto zetknął się z komputerami osobistymi. Jest to jeden z założycieli firmy Microsoft i ojciec systemu operacyjnego Windows. Jest także do tej pory najbardziej rozpoznawalnym człowiekiem związanym z markami Microsoft i Windows. Niemal 10 lat temu wycofał się z kierowania stworzoną przez siebie firmą i skoncentrował się na działalności filantropijnej i wspieraniu nowych ciekawych pomysłów.

Inwestuje i wspiera w różny sposób pomysły związane z dostarczaniem wody, utylizacją odpadów i nieczystości, oraz wiele innych działań. Jedną z jego najnowszych inwestycji jest start-up LikeWise.

Wybór produktów i usług

Ludzie przed dokonaniem wyboru różnego rodzaju produktów i usług szukają o nich opinii. Najczęściej w internecie. Jednakowoż coraz częściej świadomi użytkownicy przestają ufać pochlebnym opiniom na temat wspomnianych produktów i usług, gdyż coraz częściej okazuje się, że są one inspirowane lub wręcz pisane na zlecenie producentów i usługodawców. Oczywiście wśród opinii można znaleźć te, wystawione przez prawdziwych użytkowników i przedstawiające ich prawdziwe oceny z plusami i minusami.

Coraz częściej szukamy także opinii osób, które uznajemy za wiarygodne. Są wśród nich blogerzy, „dziennikarze” i inni twórcy, których opinie także nie do końca są zgodne z tym, co dany produkt oferuje. Minusy bywają przypudrowane lub pominięte, a zalety nieco wyolbrzymione. Solidne recenzje są jednak doceniane i szybko dają wymierną korzyść w postaci polubień czy subskrypcji.

Najczęściej jednak wiarę dajemy osobom, które znają dany temat, ale są naszymi przyjaciółmi, znajomymi lub członkami rodziny. To ich opinie są dla nas najważniejsze. Dzięki wpisom i rekomendacjom znajomym, choćby spotykanym najczęściej w portalach społecznościowych podejmujemy decyzję.

LikeWise

Chcąc ułatwić uzyskiwanie opinii od znajomych stworzono aplikację mobilną LikeWise. Ma ona gromadzić i analizować opinie znajomych i przedstawiać je w przystępnej formie listy książek, mapy z najlepszymi miejscami do zwiedzania lub restauracjami, etc.

Pomysł na tę aplikację na tyle zaciekawił Billa Gatesa, że postanowił wesprzeć go jako inwestor, a człowiek ten nie zwykł trwonić swoich pieniędzy na byle zachciankę. Będziemy bacznie obserwowali rozwój aplikacji, a gdy tylko będzie dostępna w Polsce nie omieszkamy o tym napisać.

Źródło: LikeWise