Startup Magazine

Artykuły

Startupy w Pałacu

Intro.jpg

„Startupy w Pałacu” to projekt, który ma na celu wsparcie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym ewentualnych inwestorów, partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu.

Startupy w Pałacu

– Wykorzystanie wielkiego potencjału, jaki tkwi w polskich przedsiębiorcach i stworzenie dla nich odpowiednich możliwości rozwoju w kraju to ważne zadanie, jakie stoi dzisiaj przed nami – uważa Prezydent RP Andrzej Duda.

W ramach projektu organizowane są publiczne prezentacje najciekawszych inicjatyw biznesowych przed potencjalnymi inwestorami, szefami spółek skarbu państwa, przedstawicielami instytucji grantowych i organizacji typu venture capital, tzw. aniołami biznesu oraz ambasadorami zagranicznych państw. Dotychczas odbyły się cztery wydarzenia tego rodzaju: „Startupy w Pałacu” – pierwsza edycja we wrześniu 2016 r., „Startupy w Pałacu B2B” w marcu 2017 r., „Startupy w Pałacu_GLOBAL” w październiku 2017 r. oraz „Startupy w Pałacu_KOOPERACJA” w maju 2018 r.

Podobną rolę pełnią organizowane w Pałacu „Śniadania startupowe”.

Pierwsze edycje projektu

Podczas dwóch pierwszych edycji projektu łącznie 20 polskich startupów mogło zaprezentować się przed Prezydentem RP i zaproszonymi gośćmi. Startupy otrzymały specjalne paszporty, które pozwoliły im wziąć udział w zagranicznych misjach gospodarczych Prezydenta RP. Dotychczas odbyły się 4 takie wyjazdy: do Szwajcarii, Szwecji, Izraela i Finlandii. Dodatkowo w efekcie ww. konferencji część startupów nawiązała relacje biznesowe z obecnymi na spotkaniach firmami.

Podczas III edycji projektu, która odbyła się w październiku 2017 r., swoje pomysły prezentowali przedstawiciele startupów gotowych do ekspansji globalnej. Zaproszonymi gośćmi byli aniołowie biznesu oraz fundusze venture capital z kraju i zagranicy, przedstawiciele największych przedsiębiorstw innowacyjnych z kraju oraz zagranicznych firm działających w Polsce, a także instytucje publiczne.

Podczas IV edycji „Startupów w Pałacu” odwrócone zostały role obowiązujące podczas tradycyjnego pitchu. Na scenie przedstawiciele pięciu polskich firm (prezesi i dyrektorzy odpowiedzialni za obszar B+R) zaprezentowali swoje dotychczasowe doświadczenia we współpracy ze startupami i wskazali perspektywy rozwoju przyszłych relacji biznesowych. Po spotkaniu odbył się mentoring pomiędzy grupą ponad 70 startupów i blisko 40 firm.

Kontakt w sprawie “Startupów w Pałacu”

W przypadku pytań dotyczących Startupów prosimy o kontakt z Panem Bartoszem Giedrysem (bartosz.giedrys@prezydent.pl, tel. 721 800 594) lub Panią Ewą Mendyk (ewa.mendyk@prezydent.pl, tel. 721 800 822).

Źródło: Prezydent.pl