Startup Magazine

Artykuły

Startupy mogą zyskać wsparcie Heart Ventures stworzonego przez The Heart i MasterCard

Intro.jpg

The Heart i MasterCard ogłosiły powstanie Heart Ventures! We współpracy z największymi korporacjami chcą tworzyć nowe startupy technologiczne, które zaspokoją wyzwania rynkowe w regionie.

The Heart Ventures

Organizacja Heart Ventures, która powstała z połączenia wizji właścicieli The Heart i MasterCard, będzie tworzyła i wspierała najlepiej rokujące spółki z obszarów takich jak insurtech, fintech i retailtech.

Polska to ważny rynek dla MasterCard i coraz ważniejsze centrum innowacji w Europie. Cieszymy się, że to właśnie tutaj będziemy mogli rozwijać i wdrażać najnowsze technologie. Wspólnie z The Heart i zaproszonymi partnerami będziemy budować nowe spółki i otwierać dla nich światowe rynki - powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny MasterCard w Polsce .

Dziś innowacje rodzą się ze współpracy. Strategiczne partnerstwo z MasterCard daje The Heart Ventures dostęp do unikalnego know-how i możliwość tworzenia rozwiązań, które mają potencjał globalny. Działając razem, jesteśmy w stanie kompleksowo wesprzeć korporacje, które próbują transformować swój biznes i w zwinny sposób rozwijać nowe przedsięwzięcia - powiedział Tomasz Rudolf, CEO w The Heart .

Na czele The Heart Ventures stanął Maciej Marszałek, który pracował wcześniej w madryckim oddziale Grupy Axa na stanowisku chief digital & data officer. Był on odpowiedzialny za ucyfrowienie oddziałów grupy w Ameryce Południowej, Afryce, Europie Wschodniej i Bliskim Wschodzie.

Wdrażanie nowych modeli biznesowych w korporacji jest trudne, czasochłonne i często wiąże się z dużym oporem wewnętrznym organizacji. The Heart Ventures łączy zwinność startupu z unikalnymi zasobami korporacji. Taki mariaż pozwala na ominięcie barier organizacyjnych przy jednoczesnej możliwości szybkiego skalowania nowego biznesu – powiedział Maciej Marszałek.

Współpraca The Heart Ventures i Mastercard Labs

MasterCard udostępni startupom z programu The Heart Ventures swoje 10 laboratoriów badawczych zlokalizowanych w różnych częściach świata. Taka kooperacja i chęć wspierania nowych spółek, to idealny przykład na to, że obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na świecie na rozwój sektorów insurtech, fintech i retailtech.

Źródło: The Heart Warsaw