Startup Magazine

Artykuły

Uber chce wypożyczać elektryczne hulajnogi

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Uber po wypożyczalni rowerów Jump Bikes chce rozszerzyć usługi i wypożyczać elektryczne hulajnogi – rozważa kupno firm Lime lub Bird Rides inc.

Uber

Uber znany jest na wielu rynkach i mało kto nie słyszał czegokolwiek o tym start-upie. Na początku głównym biznesem było udostępnianie i zarabianie na platformie pozwalającej na zamawianie usług transportu w postaci łączenia osób dysponujących samochodami z ludźmi, którzy chcieli przemieścić się z miejsca na miejsce. Kierowcy zarabiali płacąc prowizje Uberowi, a klienci otrzymywali tańszą alternatywę dla taksówek i bezpieczny sposób płatności za usługę.

Uber Eats

Kolejnym biznesem, który się przyjął było stworzenie Uber Eats, czyli dowożenie klientom posiłków z restauracji, ale nie tylko tych popularnych, ale też tych, które do tej pory nie pakowały swoich potraw na wynos i nie dostarczały ich poza restauracjami.

Nowe pomysły na biznes

Firma ciągle szuka nowych rynków, które może zagospodarować i umieścić w swoim portfolio. Jednym z najnowszych biznesów jest Jump Bikes, czyli wypożyczalnia elektrycznych rowerów.

To jednak nie koniec inwestycji w przemieszczanie się elektrycznymi pojazdami. Uber ma chrapkę na coś jeszcze, a mianowicie chodzi o elektryczne hulajnogi, które pojawiają się w kolejnych miastach na świecie. Niedawno pisałem o Lime, który całkiem dobrze jest odbierany w kolejnych polskich miastach. I to jest jedna z firm, które ma na celowniku Uber. Drugą jest Bird Rides inc. Gdyby udało się pozyskać którąś z nich lub nawet obydwie, to portfolio firmy dość mocno by się rozrosło. Jeśli wieści, które głoszą zachodnie media, okażą się prawdą, to wkrótce w jednej aplikacji uzyskamy dostęp do kilku usług.

Źródło: Bloomberg, Pexels (licencja)