Startup Magazine

Artykuły

Brainathon – hackowanie mózgu w Poznaniu

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

W Poznaniu odbędzie się Brainathon, który organizowany jest przez zwycięzcę trzeciej edycji konkursu Chivas Venture firmę Neuro Devices.

Neuro Devices

Neuro Devices to spółka technologiczna oferująca innowacyjne rozwiązania w obszarze MedTech, które wpływają na poprawę jakości ludzkiego życia. Ideą projektu jest opracowanie pierwszego na świecie systemu do efektywnej rehabilitacji zaburzeń mowy (afazji).

Chivas Venture

Chivas Venture to globalna inicjatywa marki Chivas Regal, której celem jest promowanie innowacyjnych start-upów, rozwiązujących ważne problemy społeczne. Program zapewnia realne wsparcie finansowe i merytoryczne nowatorskich koncepcji, które mogą zmienić świat.

Brainathon

Brainathon to konkurs organizowany w Poznaniu przez start-up Neuro Devices. Odbędzie się on w dniach 21-22 kwietnia 2018 roku. Mogą wziąć w nim udział programiści, inżynierowie oraz wynalazcy, których zadaniem będzie zaprojektować interfejs, dzięki któremu możliwe będzie sterowanie przedmiotami/aplikacją komputerową za pomocą samych fal mózgowych.

Uczestnicy otrzymają do dyspozycji laboratorium oraz pomoc ekspertów. Najciekawsze projekty będą mogły zostać wykorzystane w przyszłych projektach prowadzonych przez Neuro Devices i partnerów start-upu. Dzięki nim powstaną skuteczniejsze urządzenia pozwalające na rehabilitację, leczenie, a także ułatwianie życia osobom z dysfunkcjami neurologicznymi.

Brainathon-rejestracja.jpg

Dla najlepszego projektu przewidziano nagrodę w wysokości 15 000 zł. Chętni do wzięcia udziału w konkursie już teraz mogą zapisywać się na stronie konkursowej.

Źródło: Brainathon