Startup Magazine

Artykuły

Nano Wheels – polskie super twarde kółka do deskorolek

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Nanocząsteczki krzemionki sposobem na wytworzenie mieszanki do produkcji super twardych kółek Nano Wheels do deskorolek.

Kółka do deskorolek

Kółka są niezwykle ważnym elementem deskorolek. Może nie jest to odkrywcza myśl, ale wyczynowcy używają zazwyczaj kółek z najtwardszych mieszanek. Nie tłumią one nierówności tak dobrze, jak te wykonane z miękkich materiałów, ale mniej się ścierają przy wykonywaniu ewolucji. Są takie tricki, przy których deska obraca się w poziomie i lądując na nawierzchni, kółka są ścierane podobnie, jak ma to miejsce w samochodach, w których podczas hamowania blokują się koła i spora część ogumienia pozostaje na nawierzchni. Przez takie sytuacje w samochodach zmienia się wyważenie kół, przez co przy wyższych prędkościach karoseria wpada w nieprzyjemne wibracje. W przypadku deskorolek efekt jest dużo bardziej nieprzyjemny.

Nano Wheels Rafała Warzęchy

Rafał Warzęcha jest studentem wydziału nanotechnologii i technologii procesów materiałowych na Politechnice Śląskiej. Sam jest zapalonym skaterem i spotkał się z problemem ścierających się nierównomiernie i szybko kółek w deskorolkach. Postanowił połączyć pasję i studiowane kierunki aby stworzyć mieszankę do wyrobu twardszych kółek. Owocem jego pracy jest żywica zawierająca nanokrzemionkę. Dzięki temu dodatkowi udało się stworzyć materiał twardszy co najmniej kilka procent od najtwardszych dotychczas dostępnych.

Zbiórka na Indiegogo i cena kółek

Opracowanie materiału to jedno, a wprowadzenie produktu na rynek to drugie. Rafał postanowił zebrać pieniądze na uruchomienie produkcji, prosząc o wsparcie internautów na portalu Indiegogo.

Pozyskane pieniądze chce przeznaczyć na zakup potrzebnych maszyn i materiały do wytwarzania kółek do deskorolek z nanokrzemionką.

Cena kompletu czterech kółek nie powinna przekroczyć sumy 35 dolarów.

Jeśli jesteście fanami deskorolkowego szaleństwa i chcielibyście nabyć wytrzymałe kółka Nano Wheels, to śledźcie postępy Rafała na portalach społecznościowych i Indiegogo.

Źródło: Nano Wheels