Startup Magazine

Artykuły

Evan Spiegel, twórca Snapchata, zarobił ponad 600 mln dolarów w 2017 roku

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Twórca Snapchata, Evan Spiegel, zarobił na swoim portalu 637,8 milionów dolarów, co jest jednym z najwyższych wyników uzyskanych przez prezesów spółek z USA.

Snapchat

Snapchat powstał jako aplikacja służąca do wysyłania filmów i zdjęć, które można było oglądać jedynie przez kilka sekund. Aplikacja najpierw dostępna była na smartfonach Apple, potem pojawiła się także na Androida. Serwis stał się prawdziwym przebojem i w bardzo szybkim tempie zaczęło przybywać jego użytkowników. W styczniu 2014 roku było ich 46 mln, w styczniu 2015 liczba ta powiększyła się do 80 mln, w styczniu 2016 roku było ich już 122 mln, w styczniu 2017 roku było 166 mln, a pod koniec ubiegłego roku Snapchat mógł pochwalić się 187 mln użytkowników.

Evan Spiegel i jego zarobki

Evan Spiegel, twórca i dyrektor Snapchata, zarabia krocie. Odrzucił propozycje sprzedaży firmy, za którą oferowano mu bardzo wysokie sumy w dolarach. Jak donosi Reuters, Evan zarobił za 2017 rok aż 637,8 mln dolarów, z czego większość stanowi premia z debiutu spółki na giełdzie. W tym roku może nie być już tak różowo, gdyż niedawno Snapchata stracił około 1,5 mld dolarów po nagłym i niespodziewanym tweetcie Kylie Jenner, w którym skrytykowała aktualizację aplikacji, gdyż nie spodobał jej się nowy wygląd i jej działanie.

Źródło: Reuters