Startup Magazine

Artykuły

Usługa Szopi.pl dostępna w nowych miastach

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Serwis Szopi.pl pozwalający robić zakupy przez internet w sklepach, które same tego nie oferują, dostępny będzie dla mieszkańców w Gdańsku, Katowicach i Poznaniu.

Zakupy on-line

Polacy bardzo polubili zakupy w internecie. Nie tylko książki, gadżety, drobną elektronikę, ale też komputery, laptopy, sprzęt RTV, AGD, meble, samochody, a nawet mieszkania. Najczęściej jednak kupujemy… jedzenie. Nie tylko pizzę, czy inne posiłki z dostawą, ale także zwykłe produkty żywnościowe dostarczane przez duże sieci hipermarketów do domu następnego dnia po zamówieniu.

Szopi.pl

Szopi.pl jest usługą, która oferuje dokonywanie zakupów w sklepach, dyskontach i aptekach, które nie oferują możliwości kupna przez internet. Wystarczy wejść na stronę, wybrać sieć sklepów i wybrać z listy produkty, podać adres i szoper, osoba związana z usługą dokona zakupów i dostarczy je nawet w godzinę od złożenia zamówienia. Co ciekawe, można też dokonać zakupów leków na receptę, ale tę trzeba przekazać szoperowi przed dokonaniem zakupów. Można łączyć wiele sklepów w jednym zamówieniu. Dzięki tej usłudze zakupy dokona za nas ktoś inny, dostarczy pod dany adres i zainkasuje za usługę od 9,90 zł (dopłata za przekroczenie przedziałów wagowych), ale powyżej 200 zł zamówienie realizowane jest za darmo.

Dostępność usługi

Usługa dostępna była do tej pory tylko w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Obecnie usługa dostępna jest już także w innych miastach – w Gdańsku, Katowicach i Poznaniu. Zatrudnionych jest w sumie ponad 140 szoperów. Można mieć nadzieję, że usługa pojawi się niedługo w kolejnych miastach Polski.

Źródło: Szopi.pl