Startup Magazine

Artykuły

Safe Shorts – szorty antygwałty

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Zaatakowana przez mężczyzn kobieta wpadła na pomysł i zaprojektowała szorty zapobiegające gwałtom – Safe Shorts.

Kobiety zagrożone gwałtem

Media coraz częściej donoszą o próbach gwałtu lub gwałtach, których doświadczyły kobiety na całym świecie. W Europie także robi się coraz niebezpieczniej i kobiety boją się o swoje zdrowie. Zazwyczaj udają się na kursy samoobrony, kupują gaz pieprzowy, czasem broń, oczywiście po zrobieniu kursu, otrzymaniu pozwolenia, itd. Sandra Seilz została napadnięta przez trzech pijanych mężczyzn, gdy uprawiała jogging. Próbowali zdjąć jej spodnie, ale uratował ją przypadkowy przechodzień. Wtedy postanowiła coś z tym zrobić.

Safe Shorts – szorty antygwałty

Sandra Seilz postanowiła zaprojektować odzież, która pozwoli kobietom czuć się pewniej, a potencjalnym napastnikom-gwałcicielom uniemożliwić lub utrudnić napaść o podłożu seksualnym. Końcowym produktem stały się Safe Shorts – szorty antygwałty. Są to spodenki zakładane na bieliznę wykonane z odpornego na rozdzieranie i przecinanie materiału, a dodatkowo są wzmacniane w pachwinach. Materiał jest tak zszyty, żeby zapobiegać lub utrudniać ich zdjęcie lub zerwanie przez napastnika. Dodatkowo, w pasie zamontowano odporne na przecięcie sznury, które zaciąga się i zabezpiecza zamkiem szyfrowym, który dodatkowo przy próbie rozerwania włącza alarm o natężeniu 130 dB. Alarm można też aktywować samemu, gdy tylko nosząca szorty osoba poczuje się zagrożona. Całość została opatentowana.

Dostępność i cena

Safe Shorts są już dostępne w sklepie internetowym w cenie 89 euro. Jest także wersja dla osób uprawiających sporty takie jak choćby bieganie – zostały wycenione na 249 euro. Szorty dostępne są w kilku kolorach – czarnym, pomarańczowym, czerwonym, żółtym i tytanowym.

Źródło: Safe Shorts