Startup Magazine

Artykuły

W aplikacji EcoCar sprawdziśz jakość powietrza dzięki czujnikom Airly

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Znana z ekologicznych taksówek firma EcoCar wprowadzi możliwość sprawdzania jakości powietrza w mobilnej aplikacji, do której wykorzysta dane z setek czujników firmy Airly.

EcoCar

Firma taksówkarska EcoCar działa na rynku od kilku lat i oferuje przewozy osób pojazdami hybrydowymi – ekologicznymi – stąd nazwa firmy. Działa na terenie Warszawy, Wrocławia i Trójmiasta. Jako jedna z pierwszych oferuje przejazdy na kilometry i informuje swoich klientów o kosztach podróży jeszcze przed wykonaniem usługi.

Firma wykorzystuje analizę danych o ruchu drogowym w mieście, korkach, etc., dzięki czemu czas dojazdu jest jak najniższy, a wykorzystanie floty optymalne.

Airly

Firma Airly zajmuje się projektowaniem i budową czujników analizujących skład powietrza, które dostarczają dane systemowi dostępnemu dla wszystkich w postaci mapy.

Mierzone parametry to poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperatura powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza.

Współpraca EcoCar i Airly

W aplikacji mobilnej firmy EcoCar, w której zamawiane są taksówki i śledzone trasy przejazdu, możliwe będzie sprawdzanie jakości powietrza w danej lokalizacji. Chodzi zarówno o aktualną pozycję klienta w taksówce, ale także w miejscu docelowym lub dowolnym innym, które zainteresuje pasażera.

Źródło: Informacja prasowa