Startup Magazine

Artykuły

bankITup hackathon organizowany przez Bank Zachodni

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Bank Zachodni organizuje hackathon bankITup – w puli 43 000 zł.

Hackathon na Challenge Rocket

Challenge Rocket to platforma, na której każda firma może zorganizować konkurs dla programistów, projektantów i szefów zespołów, którzy mogą sprawdzić swoje siły w wyzwaniach ograniczonych czasowo. Pracodawca może wytypować potencjalnych kandydatów na członków zespołu, sprawdzając ich w boju.

bankITup – 1 etap

BankZachodni szuka programistów zdolnych do zasilenia ich zespołów tworzących nowe oprogramowanie. W tym celu, za pomocą platformy Challenge Rocket postanowił zorganizować rekrutację, w której pierwszym etapem jest hackathon bankITup. Zadaniem, które trzeba wykonać w 26 godzin, jest stworzenie algorytmu, dzięki któremu możliwe będzie wyłonienie spółek obecnych na rynku, których potencjał rozwojowy i inwestycyjny będzie atrakcyjny dla BZ.

System ma wykorzystywać dane dostępne powszechnie w internecie. Zwycięzcy mogą zdobyć nagrody z puli 18 000 zł.

bankITup – 2 etap

W drugim etapie konkursu znajdą się przynajmniej trzy zespoły, które dokończą stworzone przez siebie projekty. W tym zadaniu będą im pomagali fachowcy z Banku Zachodniego. Ci, którzy wywiążą się z zadania najlepiej, mogą liczyć na finansowe wsparcie w wysokości 25 000 zł. Jednakże ważniejsze może się okazać to, że będą mogli współpracować z bankiem na stałe, a to oznacza już znacznie wyższe pieniądze.

Kiedy startuje hackathon?

Konkurs wystartuje już 14 kwietnia 2018 roku, ale rejestracja zakończy się 6 dni wcześniej. Pierwszy etap odbędzie się w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 10. Co więcej, do konkursu może stanąć każdy, kto czuje się na siłach i to zarówno indywidualnie, jak i w pięcioosobowych zespołach. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie konkursu.

Źródło: Challenge Rocket