Startup Magazine

Artykuły

Revolut zaoferuje wirtualne jednorazowe karty płatnicze

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Revolut zaoferuje klientom wirtualne jednorazowe karty płatnicze, dzięki czemu ich finanse będą jeszcze lepiej chronione.

Revolut

Revolut, to jeden z ciekawszych przykładów spółek z branży fintech, którą w 2015 roku założył londyński bankier inwestycyjny Nikolay Storonsky. Funkcjonuje na zasadach banku, lecz nim de facto nie jest. Mobilna aplikacja dostępna na smartfony i tablety pozwala kontrolować konto, zgromadzone na nim finanse, przelewy, oferuje szybkie i tanie przewalutowania, a co więcej gromadzenie środków w kilkudziesięciu walutach. Usługa zyskuje coraz szersze grono zwolenników, w tym także piszącego te słowa.

Wirtualne jednorazowe karty płatnicze

Revolut.jpg

Z wirtualnymi kartami płatniczymi spotkałem się już wiele lat temu, gdy zaoferował je Bank Zachodni. Od razu założyłem sobie konto z taką kartą, lecz niestety wiele instytucji w internecie nie chciało przyjmować zapłat tymi kartami. Nawet nie pamiętam, jak szybko zamknąłem wtedy to konto rezygnując z usługi. Czasy się zmieniły i z jeszcze ciekawszym pomysłem wychodzi Revolut. Chce zaoferować klientom wirtualne jednorazowe karty płatnicze. Planując zakupy w internecie można będzie błyskawicznie stworzyć wirtualną kartę płatniczą, która po użyciu „zniknie”, dzięki czemu jej właściciel i użytkownik nie zostanie narażony w przyszłości na problemy z oszustami, którzy będą chcieli wykorzystać sytuację i ściągnąć z takiej karty środki płatnicze na niej zgromadzone. Przyznam, że takie podejście do pieniędzy klientów i ich bezpieczeństwa bardzo mnie cieszy. Mam nadzieję, że usługa będzie rozwijała się nadal w tak dobrym kierunku.

Źródło: Business Insider Polska, Revolut