Startup Magazine

Artykuły

Musk "zrobi" cegły z odpadków po wierceniu

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Elon Musk stoi nie tylko za Teslą, SpaceX ale także za The Boring Company, która to firma wierci tunele do szybkiego przemieszczania się pod Los Angeles. Zamiast wyrzucać urobek, zrobi z niego cegły.

Elon Musk

Elon Musk to wizjoner z RPA (obecnie ma obywatelstwo Kanady i USA), który dorobił się, współtworząc między innymi PayPal, a ostatnio odpowiedzialny jest za takie firmy jak Tesla (całkowicie elektryczne samochody osobowe i ciężarówki), SpaceX (podbój kosmosu i planowana wyprawa na Marsa), a także The Boring Company (wiercenie tuneli mających rozwiązać problemy z transportem i przemieszczaniem się w wielkich miastach).

Miliarder ciągle kombinuje, co by tu jeszcze ulepszyć lub zaprojektować od nowa, żeby było szybsze, wydajniejsze i tańsze w eksploatacji, a wszystko to, jak twierdzi, dla ludzi.

Tym razem chce zutylizować w nietypowy sposób urobek powstający przy drążeniu tuneli przez maszyny z The Boring Company.

Cegły z urobku

The Boring Company drąży tunel testowy pod Los Angeles. Na doświadczeniach z tej inwestycji ma zaprojektować i zbudować sieć podziemnych tras, którymi będą docelowo przemieszczały się pojazdy elektryczne przewożące pasażerów i dostarczające towar do sklepów, firm, etc.

Jak w każdym tego typu przedsięwzięciu powstają tysiące ton urobku, czyli skał, ziemi i innych minerałów. Można je składować na hałdach, można wykorzystać do utwardzenia podmokłych terenów, ale Musk, jak na niego przystało, chce wykorzystać je jeszcze efektywniej. Z odpadów mają powstać cegły-klocki, z których będzie można budować różnego rodzaju konstrukcje, jak choćby domy, budynki użyteczności publicznej, etc.

Maksymalizacja zysków przez wykorzystanie wszelkich nadarzających się okazji.

Źródło: Engadget, The Boring Company