Startup Magazine

Artykuły

Hackathon GOG – ułatw graczom życie

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Każdy programista, który ma pomysł na to, co może pomóc graczom w ich zmaganiach, może wziąć udział w Hackatornie GOG, który odbędzie się wkrótce w Warszawie.

Hackaton

O hackathonach pisaliśmy już kilkukrotnie. Konkursy programistyczne, w których zadania rozwiązuje się na czas, mają za zadanie wyłonienia najlepszych programistów, projektantów, liderów. Dzięki nim coraz częściej rekrutuje się pracowników do firm IT.

GOG

GOG jest serwisem dystrybuującym gry, który jest częścią holdingu CD Projekt (wyprodukowali choćby całą serię gier, których bohaterem jest Wiedźmin Geralt, stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego). Jednym z wyróżników gier, które dostępne są na GOGu, jest to, że nie mają one zabezpieczeń DRM, a przy zakupie otrzymuje się dostęp do wielu materiałów dotyczących gry – tapet, grafik, muzyki z gier, etc. Dodatkowo wiele tytułów jest spolszczanych i to na bardzo wysokim poziomie.

Hackathon GOG

W Warszawie, w siedzibie GOGu 12 maja 2018 roku odbędzie się hackathon, którego tematem przewodnim będzie stworzenie narzędzia lub usługi, która ułatwi życie graczom. Każdy będzie miał do dyspozycji platformę GOG i dostępne za jej pośrednictwem produkty oraz usługi. Zapisy są już możliwe na tej stronie, a kończą się 7 maja 2018 roku.

Nagrody za pierwsze miejsce to 500 zł oraz pakiet najlepszych gier, za drugie 250 zł i pakiet najlepszych gier, za trzecie pakiet najlepszych gier. Przewidziano także nagrodę specjalną, którą jest staż w GOGu!

Hackathon GOG zacznie się o godzinie 9 rano (poprzedzony rejestracją, kawą oraz uroczystym otwarciem), o 22 rozpoczną się prezentacje wyników, a godzinę później przewidziano wyłonienie zwycięskich zespołów.

Źródło: GOG