Startup Magazine

Artykuły

Uber kupił JUMP, czyli wypożyczalnię rowerów

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Uber, znany i dość kontrowersyjny gracz na rynku przewozu osób, przejął firmę JUMP, która zajmuje się wynajmem rowerów elektrycznych.

Uber

Uber kilka lat temu wprowadził sporo zamieszania na rynku przewozu ludzi i to niemal na całym świecie. Nie dość, że oferował możliwość zamawiania „taksówki” przez aplikację, kierowcom wyświetlał najlepszą trasę, a dodatkowo można było płacić bez posiadania gotówki, a każdy użytkownik miał wgląd w historię zamówień i trasy, które pokonał zamówiony pojazd.

Szybko zaczęły się problemy z lokalnymi władzami, lobby taksówkarskim, pozwami klientów i pracowników, a także służbami, które były „inwigilowane” przez specjalną aplikację.
Nie zmienia to faktu, że bardzo duża rzesza ludzi korzysta z usług tej firmy.

JUMP

JUMP to amerykańska firma, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. Zajmuje się wynajmem rowerów na minuty, ale nie takich zwykłych, a elektrycznych, które zapewniają możliwość poruszania się z prędkością niemal 40 km/h. Pewne opcje aplikacji, która umożliwia wypożyczenie jest podobna do tych, które oferuje Uber.

Uber kupił JUMP

Uber, który mimo wysokiej wyceny nie zarabia na transporcie samochodowym, szuka dodatkowych pól, na których może zarobić. Wprowadza nowe opcje, choćby takie jak możliwość płacenia gotówką za przejazd, określania dokładnej kwoty za przejazd w wybranych miastach. Teraz pojawiła się zupełnie nowa opcja. Inwestycja może się zwrócić dość szybko, bo wypożyczalnie rowerów rozwijają się na świecie w tempie, które warto mieć na uwadze.

JUMP dysponuje „flotą” 12 000 rowerów elektrycznych, które można wypożyczać w ponad 40 różnych lokalizacjach, a firma już negocjowała możliwość pojawienia się w kolejnych, w tym w Europie.

Źródło: Uber - JUMP