Startup Magazine

Artykuły

TrybEco i Poczta Polska nawiązały współpracę

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Firma TrybEco i Poczta Polska nawiązały współpracę, a oznacza to, że listonosze wykorzystają w swojej pracy skutery elektryczne.

TrybEco

Firma TrybEco powstała, gdyż jej założyciele chcieli wykorzystać swoje dążenie do połączenia w życiu codziennym prostoty i czystości, a także harmonii z naturą. Firma oferuje nie tylko popularne już od kilku lat elektryczne unicykle, deski do jeżdżenia, hulajnogi, skutery, ale także hybrydowe rowery. Ciągle rozwijają portfolio produktów, a na targach Electronics Show pokazali swoje najnowsze produkty, w tym specjalny skuter elektryczny.

Kontrakt z Pocztą Polską

Poczta Polska, chcąc ulżyć pracownikom zajmującym się dostarczaniem przesyłek, zamierza przetestować produkty TrybEco. Jeśli elektryczne skutery, które mają zabudowaną kabinę chroniącą przed warunkami atmosferycznymi kierowcę oraz przesyłki, sprawdzą się w działaniu, jest szansa na kontrakt obejmujący pewnie głównie większe miasta. Biorąc jednak pod uwagę aspekt ekonomiczny, czyli niskie koszty „paliwa”, jakim jest gromadzona w akumulatorach skuterów energia elektryczna, to można spodziewać się, że szybko pojawią się i w mniejszych miejscowościach. Warto wspomnieć, że jedno ładowanie do pełna powinno wystarczyć na pokonanie do 100 km, a koszt takiego „tankowania” nie powinien przekroczyć kilku złotych, biorąc pod uwagę obecne koszty energii elektrycznej.

Źródło: Electronics Show, TrybEco