Startup Magazine

Artykuły

CobinAngels i SpeedUp Group inwestują w Salesbook

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Aniołowie Biznesu z sieci CobinAngels oraz SpeedUp Group inwestują w Salesbook, narzędzie, które ułatwia sprzedawcom prowadzenie rozmów handlowych i zwiększa jej skuteczność.

Salesbook

Salesbook to innowacyjne narzędzie sprzedażowe i prezentacyjne dla zespołu sprzedawców mobilnych, których zadaniem jest dotarcie do klienta, analiza jego potrzeb oraz zaprezentowanie i konfiguracja produktu. Salesbook ułatwia sprzedawcy prowadzenie rozmowy handlowej, zwiększa jej skuteczność i automatyzuje raportowanie do dowolnego systemu CRM. System zapisuje przebieg rozmowy handlowej w czasie rzeczywistym oraz daje raporty pod analitykę jakościową rozmów. Kluczową część rozwiązania stanowi interaktywna aplikacja Salesbook dla sprzedawcy służąca do komunikacji z klientem. Aplikacja pomaga dopasować scenariusz rozmowy handlowej do profilu klienta. System najlepiej sprawdza się w sprzedaży konsultatywnej do segmentów B2B i B2C, szczególnie w kanałach sprzedaży mobilnej (przedstawiciele handlowi, inżynierowie sprzedaży) lub sprzedaży stacjonarnej (salony, biura sprzedaży, stoiska na targach i konferencjach).

Użytkownikami systemu w codziennej pracy są handlowcy, menedżerowie zarządzający sprzedażą, pracownicy wsparcia sprzedaży i trenerzy.

Dyrektorzy sprzedaży uzyskują dzięki narzędziu wiedzę, której nie da im żaden system CRM, informacje o jakości prowadzonych rozmów z klientami.

Szef sprzedaży zespołu korzystającego z Salesbook wie dokładnie, jak sprzedają jego najlepsi ludzie i jak tą wiedzę przełożyć na resztę zespołu, wie także, co przykuło największą uwagę klienta w ofercie, kiedy ją otworzył i ile czasu analizował - mówi Andrew Hope, współtwórca Salesbook.

 Od wprowadzenia na rynek w drugiej połowie 2017 roku systemu Salesbook w modelu usługowym (SaaS – oprogramowanie jako usługa), spółka pozyskała około 20 klientów korporacyjnych z ponad 50 tysiącami sprzedawców w kilkunastu krajach.

Nasi klienci to rosnąca grupa wiodących przedsiębiorstw w Polsce i Europie - mówi Jacek Maciak, Prezes Zarządu Salesbook. Wśród nich znajdują się zespoły sprzedażowe między innymi BMW Motorrad, Mercedes-Benz czy OVB - dodaje.

W spółkę zdecydowały się zainwestować dwa uznane podmioty na rynku: sieć aniołów biznesu CobinAngels oraz SpeedUp Venture Capital Group.  

Udział SpeedUp Group również w tej rundzie finansowania jest ważnym potwierdzeniem naszego postępu. Cieszymy się też, że możemy przywitać CobinAngels w rodzinie Salesbook - mówi Andrew Hope. CobinAngels daje Salesbookowi zwiększoną szansę na rozwój naszej działalności poprzez bezpośrednie wsparcie najwyższej jakości sieci inwestorów w Polsce składającej się z wiodących liderów biznesu - dodaje.

Głównym obszarem ekspansji międzynarodowej zespołu Salebook w najbliższych kwartałach będą Wielka Brytania i Niemcy, a twórcy narzędzia skupią się głównie na marketingu i sprzedaży oraz rozwinięciu zespołu. Pomóc w tym ma zaangażowanie CobinAngels, sieci do której należą doświadczeni przedsiębiorcy oraz osoby z doświadczeniem managerskim zdobytym w międzynarodowych korporacjach.

Wsparcie CobinAngels to poza środkami finansowymi zaangażowanie członków naszej sieci w realizację celów biznesowych Salesbook i dalszy rozwój firmy - mówi Robert Ługowski, Managing Partner CobinAngels. Wierzymy, że nasze wsparcie pomoże Andrew i Jackowi w ekspansji Salesbooka, którego przychody w niespełna rok wzrosły 30-krotnie, co potwierdza bardzo wysoki potencjał tego projektu. Ponadto, przejęcie CallidusCloud przez SAP za 2,4 miliarda USD w styczniu br. pokazuje też duży potencjał samego rynku Sales Acceleration/Sales Enablement, na którym działa Salesbook.

Salesbook jest tworzony przez dobry, zgrany zespół, który wie jak osiągać dobre wyniki sprzedażowe a tym samym dynamicznie rozwijać firmę - mówi Kuba Dudek, manager inwestycyjny SpeedUp Group, opiekun spółki po stronie funduszu. Liczymy na dalszy dynamiczny rozwój technologii i produktu, a dzięki temu zwiększenie sprzedaży spółki. Wierzę, że przystąpienie do spółki aniołów biznesu, pozwoli na skorzystanie z ich doświadczenia, a przez to utrzymanie wysokiej dynamiki wzrostu. Pozyskane finansowanie pomoże także na większą aktywność zagraniczną spółki, co da nam możliwość pozyskania kolejnych rund finansowania przy wielokrotnie wyższych wycenach.

CobinAngels

CobinAngels, to sieć inwestorów indywidualnych (Aniołów Biznesu), gdzie cyklicznie spotykają się najlepsze startupy, inwestorzy i liderzy biznesu. Są to przede wszystkim przedsiębiorcy i kadra zarządzająca w korporacjach, którzy łączą siły, by wspierać startupy nie tylko kapitałowo, ale również doświadczeniem i szeroką siecią kontaktów biznesowych na całym świecie. Pozwala to na obniżenie ryzyka inwestycji w startup przy zachowaniu jego potencjału biznesowego.

SpeedUp Venture Capital Group

SpeedUp Venture Capital Group to grupa funduszy inwestujących w firmy z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej z globalnymi aspiracjami, które znajdują się na wczesnym etapie rozwoju (tzw. seed, pre-revenue i early growth). Grupa posiada w portfolio ponad 50 spółek nowo-technologicznych, są wśród nich między innymi: Legimi, ACR Systems, Let’s Deliver oraz RemmedVR.

Źródło: CobinAngels – informacja prasowa