Startup Magazine

Artykuły

Heatworks Tetra – Zmywarka z opcją... gotowania!

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Nie każdy ma miejsce w kuchni na instalację zmywarki. Nie każdy nawet ma kuchnię, ale zmywarka byłaby mu przydatna. Zmywarka stołowa Heatworks Tetra rozwiązuje te problemy.

Zmywarki

Niemal każdy, kto nie jest ortodoksyjnym ekologiem i zmywa wszystko naturalnymi biodegradowalnymi detergentami i wodą po kąpieli, po choćby tygodniowej możliwości korzystania ze zmywarki, zazwyczaj nie chciałby się jej pozbyć.

Producenci od lat udoskonalają to urządzenie, głównie po to, aby zużywało mniej prądu, wody i detergentów. Inni wymyślają coraz to lepsze i bardziej przyjazne dla środowiska proszki, płyny, kapsułki czy tabletki do zmywarek. Nie zmienia to jednak faktu, że zazwyczaj są to urządzenia o dość sporych gabarytach, które montuje się w kuchni w zabudowie lub przeznacza dla nich miejsce obok szafek. Większość ze zmywarek może pomieścić talerze, sztućce do nich i komplet kawowy dla 12 osób. Najnowsze urządzenia są bardzo ciche i zgodnie z trendami łączą się z internetem informując użytkownika nie tylko o początku lub końcu cyklu mycia, ale także o braku soli, zakamienieniu grzałki, konieczności oczyszczenia sitka, etc.

Niestety na rynku nie ma zbyt wiele ofert dla osób mających mikroskopijną kuchnię, lub takich, dla których ogranicza się ona do ekspresu do kawy, małej lodówki i może mikrofalówki.

Zmywarka stołowa Heatworks Tetra

Gdy przeglądałem to, co prezentowali na targach CES 2018 producenci AGD, trafiłem na produkt firmy Heatworks. Chodzi o bardzo ciekawą zmywarkę stołową Tetra.

Urządzenie może doskonale sprawdzić się w domu singla lub małym biurze, gdyż jego komora może pomieścić maksymalnie 10 talerzy lub 12 szklanek lub kubków. Po dolaniu 2 litrów wody i porcji detergentu można umyć do 12 kompletów naczyń. Co więcej, zmywarka łączy się z internetem, czyli można nią sterować za pomocą choćby smartfona.

Dodatkowe zalety urządzenia

Zmywarka stołowa Heatworks Tetra nie jest ograniczona tylko do zmywania. Można dzięki niej sterylizować w ograniczonym zakresie naczynia i przedmioty, które można poddać temu procesowi.

Dodatkową opcją jest… gotowanie! Co prawda producent zakłada przyrządzanie jedynie ryb i skorupiaków, co nie zmienia faktu, że przy takich możliwościach urządzenie może dzięki temu znaleźć dużo szersze grono odbiorców. Ale tak zmyć kubki po kawie i potem ugotować na parze krewetki?

Źródło: Heatworks