Startup Magazine

Artykuły

HealNow połączy pracowników służby zdrowia, pacjentów i apteki

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Platforma HealNow połączy pracowników służby zdrowia, pacjentów i apteki, dzięki czemu życie chorych, farmaceutów i lekarzy ma stać się łatwiejsze.

Służba zdrowia

Zazwyczaj osoba chora lub mająca jakieś dolegliwości udaje się do lekarza. Ten badając i robiąc wywiad decyduje o tym, czy wystarczy wystawić pacjentowi receptę, czy skierować go do specjalisty. Specjalista wykonuje podobne procedury, ale zleca też szczegółowe badania i pyta jedynie o schorzenia, w których jest fachowcem. Jeśli znajdzie przyczynę problemu kieruje chorego na zabiegi, rehabilitacje, operacje lub wypisuje stosowną receptę. 

Jeśli pacjent jest przewlekle chory, to w najlepszym wypadku zleca wypisanie recepty w przychodni i odbiera w dogodnym dla siebie czasie, a w najgorszym musi się zarejestrować, odstać swoje w kolejce do lekarza, poopowiadać lekarzowi to i owo i na koniec otrzymać upragnioną receptę. Potem oczywiście musi udać się do ulubionej lub dowolnej innej apteki w celu realizacji recepty, a tu także mogą spotkać go niemiłe przeżycia, bo któregoś leku lub sprzętu medycznego może nie być i musi go zamawiać oraz ponownie wracać lub udać się do innej apteki. W tym przypadku niektóre apteki oferują informację przez telefon – niektóre tego nie preferują (znam takie, w tym sieciowe, osobiście).

HealNow

Platforma HealNow ma pomagać w przypadku każdego ogniwa, które wcześniej wymieniłem, czyli lekarz lub pracownik służby zdrowia, pacjent, farmaceuta – apteka. Dzięki temu strt-upowi możliwe będzie wprowadzanie recept i innych zaleceń dla pacjenta do systemu informatycznego, który przetworzy je i przekaże je bezpośrednio do odpowiedniej apteki lub sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym. Przesyłka będzie czekała w danym punkcie lub zostanie na życzenie dostarczona pacjentowi. Co więcej, służba zdrowia i apteki będą miały wgląd w historię zaleceń, dzięki czemu łatwiej będzie kierować terapią pacjenta.

Pacjent zyska nowe metody płatności, które będą uwzględniały refundacje, współistotności, jeśli pacjent ma problemy finansowe lub gdy rodzina przyjaciele lub fundacje chcą go wspomóc w leczeniu. 

Apteki zyskają możliwość płynnego reagowania na zapotrzebowanie na leki i sprzęt medyczny, a także zarządzać dostawami, co obecnie nie jest jeszcze regułą.

Źródło: HealNow