Startup Magazine

Artykuły

Klapki KUBOTA – ekskluzywna reaktywacja

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Czy jest ktoś, kto nie kojarzy memów związanych z klapkami KUBOTA? Ruszyła kampania crowdfundingowa mająca na celu reaktywację marki w… ekskluzywnym stylu!

Klapki KUBOTA reliktem PRLu?

Sądzę, że dojrzali internauci i bywalcy plaż pamiętają kultowe klapki KUBOTA. Przysłowiowi Janusze ubierali białe skarpetki i wspomniane klapki, które wydawały im się krzykiem mody niemal na miarę sportowych białych skarpet i czarnych mokasynów z frędzlami. Powstało sporo memów związanych z tymi klapkami. Były swego czasu powszechnie dostępne w niemal każdym sklepie obuwniczym, czy straganie z butami. Obrosły taką legendą jak kozaki Relax, w których dziecięciem będąc sam chodziłem.

Ekskluzywna reaktywacja marki – zbiórka crowdfundingowa

Kilka lat temu nastąpiła reaktywacja marki Relax. Kiedyś tanie i szeroko dostępne zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów i tylko kolorystyką i kształtem przypominały PRLowskie buty. Niestety szału nie było i sprzedaż nie szła tak jak się spodziewano, bo i cena nieco za wysoka dla przeciętnego obywatela, a niestety ani bogatsi, ani hipsterzy nie rzucili się na nie.

Czy podobny los może czekać osoby stojące za próbą reaktywacji marki KUBOTA? Ruszyła kampania crowdfundingowa, dzięki której pomysłodawcy chcą uzbierać pieniądze na produkcję klapków w kształtach niemal nie odbiegających od sławnych protoplastów, ale materiały, z których wykonane mają być KUBOTY to skóra i wysokiej jakości odlewy podeszew. 

Klapki KUBOTA.jpg

Czy to się może udać?

Zbliża się lato i moda na klapki zapewne wróci, bo wystarczyło tylko kilka ciepłych dni by na ulice wsi i miast wylegli panowie w… tak! W klapkach, a często i w skarpetach. Próżno jednak szukać nadruków KUBOTA na „przechodzących” obok klapkach. Czy użycie dobrej jakości skóry i wyraźnych nadruków może zachęcić ludzi do wydania sporej sumy na klapki? Jeśli są chętni, niech wspierają pomysłodawców za pomocą platformy Wspieram.to.

Źródło: KUBOTA Store