Startup Magazine

Artykuły

Aplikacja Kiwi Jobs podbija warszawski rynek pracy

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Kiwi Jobs to mobilna aplikacja pomagająca znaleźć pracę i pracownika w takich branżach jak gastronomia, hotelarstwo, retail, logistyka i usługi. Korzysta z niej już prawie pół tysiąca pracodawców i 60 tys. użytkowników. 

Kiwi Jobs aplikacją dla szukających pracy i pracodawców

Poszukiwanie pracy, w szczególności, gdy chodzi o rekrutację masową, wygląda dziś zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Cele pozostają niezmienne, ale zmieniają się sposoby ich osiągania. Rosnące zainteresowanie korzystaniem z aplikacji Kiwi Jobs tworzy nową jakość w rekrutowaniu pracowników do firm z branż takich jak gastronomia, hotelarstwo, retail, logistyka i usługi. Pozwala pracodawcom prowadzić procesy rekrutacyjne w sposób bardziej efektywny, transparentny i bardziej intuicyjny niż kiedykolwiek wcześniej. 

W Grupie Absolvent bacznie analizujemy najnowsze trendy na rynku pracy. Dobrze też rozumiemy potrzeby i sposób funkcjonowania jego uczestników. Połączenie tych elementów z naszą pasją do nowych technologii sprawia, że wprowadzamy na rynek narzędzia, które dobrze adresują cele i potrzeby rynku pracy - mówi Katarzyna Godlewska, współzałożycielka Grupy Absolvent. W przypadku Kiwi Jobs cel był prosty - szybko i skutecznie znaleźć lub dać pracę w takich branżach jak gastronomia, hotelarstwo, retail, logistyka i usługi. – dodaje.

Stworzona przez Grupę Absolvent aplikacja ma za zadanie oszczędzić czas i co najważniejsze pozwalać na szybkie zatrudnienie zarówno pracownikowi i pracodawcy. Użytkownicy Kiwi Jobs otrzymują przejrzystą i pełną informację o stawkach godzinowych i lokalizacji zatrudnienia. Mogą w każdej chwili skontaktować się z pracodawcą za pomocą czatu, by upewnić się np. czy wybrany pracodawca spełnia ich oczekiwania, a także mają gwarancję informacji zwrotnej od pracodawcy w 48 godzin. Z kolei pracodawca zyskuje pewność szybkiego pozyskania pracownika przy jednoczesnym podniesieniu efektywności procesu rekrutacyjnego. 

Statystyki wykorzystania Kiwi Jobs

Z aplikacji w Warszawie korzysta już ponad 60 tys. osób i prawie 500 pracodawców. Są wśród nich takie marki jak Green Coffe Nero, LPP, Telepizza, Grycan, Smyk, Poczta Polska, C&A, Costa Coffee, Pepco i wiele innych. Otrzymali oni już łącznie ponad 72 tys. zgłoszeń od potencjalnych pracowników.

Rozwój aplikacji – zdobywanie nowych rynków

Aplikacja Kiwi Jobs skierowana jest aktualnie do osób mieszkających w Warszawie, ale Grupa Absolvent nie zamierza zwalniać tempa i ma w planach oferowanie swoich usług również w innych miastach w Polsce. 

 Cieszymy się, że aplikacja cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Już teraz mamy wiele pomysłów na rozwój Kiwi Jobs. Planujemy także objąć jej zasięgiem kolejne części Polski - informuje Katarzyna Godlewska.

Jak korzystać z aplikacji Kiwi Jobs?

Korzystanie z aplikacji Kiwi Jobs jest niezwykle proste. Wystarczy ściągnąć ją na swojego smartfona lub tablet z system Android, założyć profil i zaaplikować na wybrane stanowisko - bez załączników, długich CV czy listów motywacyjnych. W ciągu dwóch dni potencjalny pracownik dowie się, czy pracodawca chce go zatrudnić. Będzie też mógł na bieżąco śledzić, co dzieje się z jego zgłoszeniem. Z kolei pracodawca wybiera kandydata spośród identycznie skonstruowanych zgłoszeń, co umożliwia mu ich szybką analizę i podjęcie ostatecznej decyzji. 

Źródło: Kiwi Jobs