Startup Magazine

Artykuły

Męska Szopa w Polsce

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Męska Szopa to miejsce spotkań majsterkujących mężczyzn. Jedno z najnowszych takich miejsc w Polsce powstanie we Wrocławiu.

Męska Szopa

Idea Męskiej Szopy powstała w Australii, gdzie występuje pod angielską nazwą Men’s Shed. Są to miejsca, w których mężczyźni mogą spotkać się w gronie innych zapalonych majsterkowiczów. Mile widziane są także panie. Warsztaty to nie tylko miejsca spotkań, ale w pełni wyposażone miejsca, w których można odnowić różne sprzęty, zbudować nowe, wzajemnie pomagać sobie w pracy, inspirować się. Jest to forma aktywnego spędzania czasu. Prócz Australii Męskie Szopy powstały między innymi w Holandii i Wielkiej Brytanii, gdzie cieszą się bardzo dużą popularnością. 

Męskie Szopy w Polsce

W Polsce powstały już pierwsze Męskie Szopy, jedna w Warszawie i jedna w Słupsku. Kolejna powstała we Wrocławiu. Zapraszani są do niej nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. Ważne, żeby wspólnie pracować nad swoimi pomysłami od odnawiania starych mebli, przez naprawy różnych urządzeń, a także budowę zupełnie nowych konstrukcji. Znajdą tu miejsce dla siebie chętni spróbować swoich sił w ciesielstwie, ślusarstwie, modelarstwie i renowacji. Można podpatrzeć ciekawe rozwiązania u bardziej zaawansowanych, można nauczyć kogoś czegoś pożytecznego, przyprowadzić dzieci aby pokazać im co można zrobić we własnym zakresie.
Popieramy takie inicjatywy!

Źródło: Wrocławskie Centrum Seniora