Startup Magazine

Artykuły

Polski robot  stworzony przez Photon Entertainment wygrał główną nagrodę w konkursie CEE Released

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

W konkursie CEE Released, organizowanym przez European Business Angels Network, ogłoszono polski Photon Entertainment najlepszym start-upem Europy Środkowo i Wschodniej.

Photon Entertainment

Rok temu wspominaliśmy o robocie Photon, który powstał w białostockim start-upie. Zaprojektowano go i zbudowano po to, aby rozwijał się wraz z dzieckiem.

Robot Photon

Photon ma wbudowane czujniki dotyku, dźwięku, odległości, koloru podłoża i ruchu. Co ważne, czujniki aktywują się z czasem, a zależy to od interakcji, które będzie miało z urządzeniem dziecko. Wszystko sprzężone jest z aplikacją, dzięki której dziecko uczestniczy w historii małego robota i rozwiązuje zagadki. Dzięki odpowiednio dobranym zadaniom dziecko poznaje techniki programowania robota. Firma dostarczyła robota na rynek, w tym do kilkuset przedszkoli i szkół podstawowych, a jeśli są chętni, to mogą je nabyć w wielu popularnych marketach elektronicznych i sklepie firmowym. Sprzedano już około 5000 sztuk.

Konkurs CEE Released

W konkursie uczestniczyły start-upy z 18 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Photon Entertainment najpierw musiał wygrać eliminacje na szczeblu krajowym. 

Źródło: Impact CEE, Photon