Startup Magazine

Artykuły

Masters & Robots – tygiel innowacji ponownie w Warszawie

Przyszłość nadchodzi. W dniach 13-15 listopada w Warszawie odbędzie się 2. edycja ‘Masters & Robots’ – wydarzenia dla wszystkich chcących przygotować się na bliższe i dalsze jutro. W ciągu trzech dni przekażemy ogromną dawkę wiedzy na temat efektywnego wykorzystania nowych technologii oraz nowoczesnego zarządzania biznesem.

Motywem przewodnim wydarzenia jest transformacja cyfrowa i jak się z nią mierzyć.

- W Polsce z transformacją cyfrową mierzymy się głównie na polu teorii. Brakuje praktycznych przykładów wdrożeń i konkretnych studiów przypadku, którymi można się zainspirować. Nasza wiedza w zakresie nowych technologii jest ograniczona jedynie do wybranych dziedzin. Tymczasem technologii trzeba uczyć się całościowo, bo nigdy nie wiadomo, która będzie mieć dysruptywny wpływ na naszą branżę. Dlatego organizujemy ‘Masters & Robots’ – żeby udostępniać unikatową wiedzę z tego obszaru   – mówi Jowita Michalska, założycielka Fundacji Digital University, organizatora imprezy.

Edukacją uczestników ‘Masters & Robots’ zajmie się globalna elita wykładowców i praktyków. Zaproszeni goście pracują na co dzień w najbardziej dynamicznych ośrodkach technologicznych i biznesowych na świecie (np. Dolina Krzemowa, Izrael, MIT). W trakcie warsztatów będziecie mieli okazję wejść z nimi w pogłębiony dialog i wyciągnąć z ‘Masters & Rboots’ jeszcze więcej.

zdj. Fundacja Digital University

zdj.Fundacja Digital University

W imprezę zaangażowane jest także Singularity University, którego warszawska filia – SingularityU Warsaw Chapter – zorganizuje w trakcie ‘Masters & Robots’ otwarte spotkanie.

Gośćmi ‘Masters & Robots’ będą m.in.

- Peter Gloor – jeden z największych autorytetów w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego z MIT. Peter nie jest jednak wyłącznie teoretykiem. Wraz z zespołem opracował i wdraża m.in. Happimeter – smartwatch służący do odczytywania emocji. Happimeter nie tylko określi nasze stany emocjonalne, ale i umożliwi je przewidzieć w danych sytuacjach, towarzystwie lub miejscach (z dokładnością do 94%!). Projekty Petera Gloora to spełnienie się wizji z serialu Black Mirror. Na ‘Masters & Robots’ opowie, jak zastosować swoją technologię do odczytywanie nastrojów w dużych organizacjach.

- Mark Post – wykładowca Singularity University, założyciel MosaMeat, twórca pierwszego hamburgera in-vitro, specjalista od rolnictwa molekularnego. Mark Post sprawia, że marzenie Winstona Churchila o produkcji mięsa bez uboju zwierząt się spełnia. Pieniądze w jego wizję zainwestowali m.in.  Sergey Brin (twórca Google’a) i Merck. Dziś MosaMeat jest jednym z globalnych pionierów w produkcji tzw. ‘czystego mięsa’. Na ‘Masters & Robots’ opowie dlaczego mięso in-vitro zmieni przyszłość jedzenia.

- Andra Keayjedna z najbardziej wpływowych kobiet z zakresu robotyki na świecie. Założycielka Silicon Valley Robotics, zajmującej się rozwojem rynku i komercjalizacją robotów. Andra pracuje nad tym, aby z osiągnięć robotyki, mogły skorzystać różne branże i biznesy. Promuje też społeczne zastosowania robotów. Mentor, inwestor, doradca, wykładowczyni Singularity University. Zdeklarowana feministka. W przeszłości członkini australijskich zespołów punkowych.

- Supreet Singh Manchandainwestor z Doliny Krzemowej, dyrektor zarządzający Raiven Capital – funduszu VC o ponad miliardowej kapitalizacji! Doświadczony manager z rzadko spotykanym kolażem doświadczeń (m.in. rozwój start-upów, M&A, technologia, transformacja cyfrowa korporacji). W ciągu ostatnich 20 lat zasiadał w radach nadzorczych ponad 30 spółek z Doliny Krzemowej i wprowadził na rynek ponad 20 produktów i usług. Podczas ’Masters & Robots’ Supreet zaprezentuje wpływ technologii na człowieka oczami inwestora z Doliny Krzemowej.

- Natasha Vita-Moorekrólowa transhumanizmu, założycielka Humanity +, największej organizacji promującej tę filozofię. Zaprojektowała model człowieka przyszłości – Primo Posthuman – artystyczną wizję ludzkiego gatunku. Natasha jest doradcą Singularity University, autorką wielu prac z zakresu doskonalenia człowieka i radykalnego przedłużania życia. Na ‘Masters & Robots’ opowie o biznesowej stronie transhumanizmu.

Organizatorem ‘Masters & Robots’ jest Fundacja Digital University – specjalizująca się w edukacji z zakresu transformacji cyfrowej i kompetencji przyszłości oraz wyłączny przedstawiciel SIngularity University w Polsce. Wydarzenie wspierają Sebastian Kulczyk, Maciej Noga (współzałożyciel Grupy Pracuj) i CNK.
 W poprzedniej edycji partnerami ‘M&R’ były m.in. mBank, Orange i Deloitte oraz ambasady USA i Izraela.

Masters & Robots, to:

·         blisko 30 zagranicznych prelegentów m.in. z USA (Dolina Krzemowa, Nowy Jork, MIT), Holandii, Szwajcarii, Izreala i Singapuru

·         3 dni inspirujących, merytorycznych prelekcji na 2 scenach równolegle

·         praktyczne warsztaty biznesowe

·         międzynarodowy tygiel innowacji

Gdzie?                        Global Expo na Modlińskiej 6D

Kiedy?                        13-15 listopada 2018

Za ile?                        Cena biletów zaczyna się od 995 złotych


Pierwsza edycja imprezy 'Masters & Robots' zgromadziła ponad 1000 osób. Wśród prelegentów znaleźli się inwestorzy z Doliny Krzemowej, przedsiębiorcy z Londynu, Singapuru i Nowego Jorku, akademicy ze Stanfordu, NYU Stern oraz innowatorzy z Izraela, Irlandii, Chin i Korei Południowej.

 www.mastersandrobots.tech 

Digital University: https://www.facebook.com/digitaluniversitypoland/ https://www.linkedin.com/company/digitaluniversity/

 

Startup MagazineComment