Startup Magazine

Artykuły

Revolut Metal – karta z metalu i ciekawe benefity dla zamożnych klientów

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Revolut Metal to nowa oferta dla zamożnych klientów, która oferuje między innymi moneyback w kryptowalutach i prawdziwą metalową kartę do płatności zbliżeniowych. 

Revolut

Spółki branży fintech przeżywają prawdziwy rozkwit. W 2015 roku londyński bankier inwestycyjny Nikolay Storonsky założył spółkę, która działała na zasadach banku, ale nim nie była. Mobilna aplikacja dostępna na smartfony i tablety pozwala kontrolować konto, zgromadzone na nim finanse, przelewy, oferuje szybkie i tanie przewalutowania, a co więcej gromadzenie środków w kilkudziesięciu walutach. Dodatkowo można w niej tworzyć wirtualne i jednorazowe karty do płatności w internecie, zakup i wymianę kryptowalut, ubezpieczenia, etc. 

Revolut Metal

Metal to najnowsza propozycja fintechu z Wielkiej Brytanii. Główne zalety nowej oferty to:

  • miesięczny limit wypłat z bankomatów bez pobierania prowizji podniesiony do 2400 zł,
  • zapewnione usługi concierge – możliwość zamawiania biletów lotniczych, wynajęcia samochodu, rezerwację stolika w restauracji, etc.,
  • przelewy międzynarodowe bez opłat,
  • nawet 1 proc. moneyback dla wszystkich zakupów poza Europą i 0,1 proc dla płatności w Europie dostępne w 25 walutach FIAT lub w 5 kryptowalutach, np. Bitcoin,
  • ubezpieczenie podróżne zapewniające opiekę lekarską i dentystyczną, od zgubienia bagażu i odwołanych lotów.

W planach są także zniżki na korzystanie z lotniskowych saloników, karty wirtualne zmieniające numer po każdej transakcji bez limitów wartości i konta rodzinne.

Koszty nowej oferty

Za korzystanie z Revolut Metal trzeba wnieść opłaty w wysokości 50 zł miesięcznie lub 500 zł rocznie. Jest to zatem oferta dla osób często podróżujących i wydających większe kwoty pieniędzy w walutach krajów, do których się udają. 

Źródło: Revolut Metal