Startup Magazine

Artykuły

II edycja Rzeszów Startup Akcelerator

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

W Rzeszowie wspomaga się w rozwoju młode biznesy - od pomysłu, aż po stworzeniu gotowego produktu i jego komercjalizacji. Jednym z prężniej działających programów jest Rzeszów Startup Akcelerator. Startuje drugi nabór projektów.

Rzeszów Startup Akcelerator

Rzeszów Startup Akcelerator ma za zadanie pomagać młodym przedsiębiorcom w rozwinięciu ich pomysłów i wprowadzeniu ich na rynek. Program zajmuje się organizowaniem szkoleń oraz indywidualnych konsultacji dla młodych biznesmenów. Eksperci są dobierani do każdego przypadku w taki sposób, aby jak najefektywniej przekazać potrzebną wiedzę i jak najszybciej uruchomić dany projekt. 

Zakwalifikowane do programu pomysły są przedstawiane inwestorom podczas organizowanych DemDays. Najciekawsze projekty zyskują pomoc merytoryczną i finansową, a także miejsce do pracy w przestrzeni kreatywnej KWADRAT.

Jak wziąć udział w programie?

Zgłoszenie można złożyć dwojako - drogą elektroniczną na stronie projektu lub profilu na facebooku, albo stawiając się osobiście pod adresem:

Rzeszów Startup Akcelerator (KWADRAT, II piętro)
ul. Piotra Bardowskiego 4
35-005 Rzeszów

Jakie korzyści dla start-upów?

Korzyści, które przynosi start w programie Rzeszów Startup Akcelerator to między innymi pomoc fachowców z dziedzin, które są kluczowe dla rozwoju danego projektu, budowa modelu biznesowego bazującego na zapotrzebowaniu rynku na daną usługę lub produkt, możliwość zyskania miejsca do pracy w Podkarpackiej Przestrzeni Kreatywnej -  KWADRAT, szkolenia z zakresu efektywnego prowadzenia przedsiębiorstwa w każdym potrzebnym mu aspekcie. Jednym z głównych benefitów jest uzyskanie finansowania rozwoju projektu. 

Źródło: RESinet