Startup Magazine

Artykuły

Zwyczajny.pl – nietypowa aplikacja społecznościowa

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Portale i aplikacje społecznościowe opanowały internet stacjonarny i mobilny. Niemal każdy internauta ma gdzieś założone konto. Zwyczajny.pl jest aplikacją społecznościową pozwalającą nie tylko umawiać się ludziom na wspólne spożywanie posiłków.

Portale i aplikacje społecznościowe

Portale i aplikacje społecznościowe pozwalają poznawać się ludziom z różnych zakątków świata, którzy mają podobne zainteresowania, wspólnych znajomych, poglądy, etc. Niektóre ułatwiają umawianie się na randki, wyszukiwanie członków rodziny. Instagram i facebook to jedne z najbardziej znanych portali, z których korzystają miliony internautów.

Zwyczajny.pl

Zwyczajny.pl jest portalem, którego celem jest łączenie ludzi przy wspólnych posiłkach. Nie chodzi tu o to, aby gospodarz czy grupa ludzi raczyła się wykwintnymi, czy nietypowymi potrawami, ale o to, aby przy zwykłych codziennych obiadach lub kolacjach spotykała się grupa ludzi, którzy poznawaliby się, wymieniali poglądami, dobrze bawili i miło spędzali czas.

Jak działa aplikacja?

Aby zacząć korzystać z aplikacji Zwyczajny.pl należy wejść na portal, zarejestrować się i wejść na profil. Na profilu można od razu zacząć przeglądać oferty, przy których podawany jest dzień i godzina posiłku, a także okolica, gdzie mieszka gospodarz.

Profile gospodarzy są zazwyczaj bogate w informacje, choćby takie jak zwyczaje jedzeniowe (nie jemy mięsa, preferujemy wołowinę, kuchnię indyjską, etc.), tematy rozmów (lubimy rozmawiać o sporcie, nie rozmawiamy o polityce i religii, etc.). Przy profilach znajdują się także oceny wystawiane gospodarzom przez ich gości. Wszystkie te informacje powinny pomóc w wyborze.

Jak zachować się na spotkaniu?

Jeśli ktoś zdecyduje się na wzięcie udziału we wspólnym posiłku, powinien dostosować swoje zachowanie do opisanego przez gospodarzy. Warto ubrać się stosownie, ale zgodnie ze swoim stylem. Ważne jest, aby nie przeciągnąć czasu wyznaczonego na spotkanie, a gospodarze nie musieli „wypraszać” współbiesiadników, no chyba, że sami zaproponują przedłużenie spotkania. Zazwyczaj wszyscy uczestnicy zrzucają się na przygotowanie posiłków, a kwoty określane są w zakresie 1-25 zł, a rozliczenie następuje w lokalu gospodarza i przyjmowana jest jedynie gotówka. Więcej informacji znajduje się w FAQ dostępnym na stronie.

Źródło: Zwyczajny.pl