Startup Magazine

Artykuły

Moony Lab wydrukuje Ci zdjęcia z Facebooka, Instagrama i Dropboxa

Intro.jpg

Maciej Lewczuk

Powrót do analogowej fotografii zapewni użytkownikom Facebooka, Instagrama i Dropboxa start-up Moony Lab.

Facebook, Instagram, Dropbox

Portale społecznościowe Facebook, Instagram służą użytkownikom do kontaktów z ludźmi na całym świecie. W publikacjach znajduje się sporo pięknych fotografii, które trzymane są w cyfrowych albumach. Usługa Dropbox także w przeważającej części wykorzystywana jest do przechowywania kopii zdjęć i filmów wykonanych smartfonami.

Czy zastanawialiście się nad tym, że nie oglądacie zbyt często zdjęć wykonanych, kilka czy kilkanaście miesięcy wcześniej, a do tych sprzed lat prawie nigdy nie wracacie?

Czy jest jakiś sposób, by najlepsze z nich w jakiś sposób wykorzystać? Zapewne od razu przyszło Wam na myśl, aby zgromadzić je w nowym cyfrowym albumie. A może jednak wykorzystać je jeszcze inaczej?

Fotoksiążki

Fotoksiążki towarzyszą zazwyczaj takim uroczystościom jak chrzciny, urodziny, komunie, wesela, wyjazdy wakacyjne, etc. Zatrudniony fotograf tworzy cyfrowe albumy, ale także dość często fotoksiążki, czyli analogowe albumy, w których najpiękniejsze zdjęcia drukowane są na grubym kredowym papierze oprawionym w fantazyjnie zdobione okładki. Są one doskonałym prezentem nie tylko dla starszych, ale i dla młodych ludzi, którzy szukają czegoś nietypowego w tym coraz bardziej scyfryzowanym świecie.

Moony Lab zamienia cyfowe zdjęcia w fotoksiążki

Twórcy start-upu Moony Lab wpadli na pomysł jak połączyć obydwa światy, czyli cyfrowy świat fotografii połączyli z analogowym światem fotoksiążek. Można by rzec, że to nic nowego, gdyż wiele firm oferuje możliwość tworzenia fotoksiążek z nadesłanych fotografii cyfrowych, ale twórcy Moony Lab postanowili stworzyć prostą w obsłudze aplikację na smartfony i tablety, dzięki której stworzenie albumów MoonyBook (50 zdjęć z perforacją, które można odrywać i podarować komuś), MoonyBook Grande (50 lub 100 zdjęć z klasyczną okładką), MiniBook (mała wersja na fotki z Instagrama), Vintage (a’la Polaroid – pakiet zdjęć z możliwością dodania własnych podpisów), Magnesy (ozdobią lodówkę lub inne miejsca), PhotoBook (spersonalizowany album na 30 zdjęć).

Każdy znajdzie coś dla siebie.

Źródło: Moony Lab